Informacje22 września 2014, 17:38,

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa, pierwszy raz w historii zawitał do Konstancina-Jeziorny, jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Debiut okazał się niezwykle udany. Kolorowe, kolarskie miasteczko znajdowało się w przepięknym Parku Zdrojowym, w otoczeniu amfiteatru i tężni solankowych. Dopisała słoneczna pogoda, a frekwencja, jak na debiut, była wręcz znakomita. Na starcie jedenastego już etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło aż 800 miłośników jazdy na rowerach górskich. Były też gwiazdy największego formatu. Z amatorami MTB na trasę w Konstancinie-Jeziornie ruszyli uczestnicy igrzysk olimpijskich - jeden z najlepszych kolarzy szosowych sprzed lat Dariusz Baranowski oraz Magdalena Sadłecka, medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim.

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

Na najdłuższej trasie MAX (64 km) najszybszy okazał się Damian Walczak (MTB Silesia), minimalnie przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Eco2 Team) i Tomaszem Szalą (Airbike.pl Rocky Mountain). Formą błysnął też Dariusz Baranowski (w barwach Danielo Sportswear), zajmując wysokie 19 miejsce w klasyfikacji generalnej i doskonałe drugie - w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Różycka (Rozycky Team), która wyprzedziła Katarzynę Pakulską (SK Bank Team) i Izabelę Pazynę (Komobike Scott). Faworytka, wcześniej niepokonana w LOTTO Poland Bike Marathon, Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) tym razem była czwarta.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

Na dystansie MINI (34 km) pierwszy na mecie zameldował się Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). Za nim finiszowali Jan Czapliński i Marek Długołęcki (obaj Komobike Scott). Rywalizację kobiet, już czwarty raz z rzędu, wygrała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team). Druga była Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), a trzecia Olga Niewiarowska (Trek Gdynia). Magdalena Sadłecka (Fundacja Teraz Twój Ruch Racing Team) uplasowała się na 10 pozycji w klasyfikacji generalnej i trzeciej w swojej kategorii wiekowej.

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski), tuż przed Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka) i Dominikiem Kucharkiem (RKS Family Active). W gronie dziewcząt triumfowała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Mają Płończyk (Oriflame Cycling Team) i Kingą Matuszewską (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

W rywalizacji drużynowej triumfował TRW Cloudware Team, przed New Age Fitness SklepRowerowy.pl i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Pomorskimi i Michalczykami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi jest Arkadiusz Jusiński (Renault Eco2 Team), a trzeci Ireneusz Kowalski (Super Drob Bike Team). W gronie kobiet liderką pozostała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team). Drugą lokatę zajmuje Aleksandra Świątek (IBOX Gravitan MTB Team), a trzecią Marta Szałaj (Polonia Warszawa MTB).

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

Finałem imprezy była efektowna dekoracja na scenie amfiteatru w Parku Zdrojowym z udziałem burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka, organizatora zawodów Grzegorza Wajsa oraz kolarskiego mistrza Dariusza Baranowskiego. XI etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny

Kolejne kolarskie emocje w niedzielę 28 września w Jasienicy w powiecie Ostrów Mazowiecka. Tam odbędzie się przedostatni, XII etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Później już tylko Wielki Finał, 12 października w warszawskim Wawrze. Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacje22 września 2014, 17:59,

Porady prawne dla najbardziej potrzebujących w Piasecznie

W ramach tej akcji, co roku kilka tysięcy radców prawnych w całej Polsce, udziela bezpłatnych porad prawnych najbardziej potrzebującym. W ostatnim tygodniu września, akcja „Niebieski Parasol” odbędzie się po raz czwarty. Udział w przedsięwzięciu bierze także udział Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, największa Izba radcowska w Polsce (z 19.). Porady odbędą się nie tylko w stolicy, ale i w innych miastach okręgu warszawskiego, w tym także w Piasecznie. W akcji bierze udział Kancelaria Radcy Prawnego Magdaleny Tylipskiej

PORADY PRAWNE

25 września 2014 r. (czwartek) od godziny 12.00 do 16.00 oraz 26 września 2014 r. od godziny 15.00 do 17.00 w Piaseczyńskiej Filii Kancelarii przy ul Strusia 4 c Zapisy pod numerem telefonu: 22-403 -33-44 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00). Do udziału w akcji (w dniach 22-27 września br.) organizowanej przez Krajową Radę Radców Prawnych, zostały zaproszone wszystkie Okręgowe Izby Radców Prawnych, a honorowy patronat nad inicjatywą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

„Pomoc prawna pro bono skierowana do najbardziej potrzebujących Polaków to ważna misja samorządu radców prawnych. Cieszy mnie, że z roku na rok, coraz więcej moich Koleżanek i Kolegów angażuje się w te szczytne działania” – mówił Włodzimierz Chróścik, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

WspólneRazem

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie