Informacje18 września 2016, 08:30,

Lotto Poland Bike Marathon Konstancin-Jeziorna 2016

LOTTO Poland Bike Marathon już niemal na finiszu. Przedostatni, czternasty etap w tegorocznym cyklu, odbędzie się w niedzielę 18 września 2016 roku w Konstancinie-Jeziornie. Kolorowy peleton amatorów na rowerach górskich, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawita tu trzeci raz. Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów oraz start i meta kolarskich wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. To pełne uroku miejsce z tężnią solankową i amfiteatrem.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON KONSTANCIN-JEZIORNA 2016

- Do jedynego uzdrowiska na Mazowszu wracamy z dużą radością – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Wyścigi będą przebiegać po trasie wytyczonej ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. To wymarzony teren do rowerowej rekreacji. Dodatkową atrakcją jest piękna lokalizacja kolarskiego miasteczka w Parku Zdrojowym. Zapraszam całe rodziny do Konstancina-Jeziorny w niedzielę 18 września. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

LOTTO POLAND BIKE MARATHON KONSTANCIN-JEZIORNA 2016

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (59 km), MINI (30 km) oraz FAN (9 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

BIURO ZAWODÓW
Konstancin-Jeziorna, Park Zdrojowy (Miasteczko Poland Bike) – 17 września (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 18 września (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW
8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2002-2003, sektor II - rocznik 2004-2005, sektor III - rocznik 2006-2007, sektor IV rocznik 2008-2009)
11.15 - start dystansu FAN (9 km)
12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (59 km) i MINI (30 km)
13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE
Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów). Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacje17 września 2016, 11:00,

77. rocznica agresji ZSRR na Polskę

17 września 2016 roku odbędą się obchody 77. rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

77. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ

Program obchodów:
godz. 11.00 - kościół św. Anny w Piasecznie
- Msza św. w intencji Ojczyzny
przejście pod Pomnik Katyński na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie, ul. Kościuszki
- Modlitwa Narodowych Sił Zbrojnych
- przemówienia władz samorządowych oraz przedstawicieli związków kombatanckich
- złożenie wiązanek.