Informacje8 lutego 2015, 12:00,

Lodowisko pod dachem w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 8 lutego 2015 roku o godz. 12.00 na stadionie miejskim w Piasecznie nastąpi otwarcie długo oczekiwanego, sztucznego, krytego lodowiska.

Owocem dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym jest przejęcie przez gminę Piaseczno sztucznego lodowiska, które dotychczas rozstawiane było przy ul. Chyliczkowskiej. Teraz instalacja została umieszczona w zadaszonej hali na terenie stadionu miejskiego przy ul. 1-maja 16. Nowa lokalizacja pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu – nawet do wiosny.

Lodowisko pod dachem w Piasecznie

Otwarcie obiektu nastąpi już w najbliższą niedzielę 8 lutego o godz. 12.00. W programie inauguracyjnej imprezy zaplanowano pokazy łyżwiarskie wychowanków warszawskich klubów sportowych MKSU „EURO 6” oraz KS „OCHOTA”, konkursy łyżwiarskie dla dzieci i młodzieży, pokazy hokejowe KS „LEGIA” Warszawa, a na koniec rozegrany zostanie pokazowy mecz lokalnych hokeistów. Od godziny 13.40 zaplanowano pierwszą ślizgawkę.

Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 9.00 – 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną, przeznaczoną na czyszczenie lodu. Na razie czyszczenie lodu będzie polegało na usunięciu powstałych w czasie jazdy okruchów lodowych, jednak w późniejszym etapie do profesjonalnej konserwacji lodu GOSIR planuje wypożyczenie specjalnej maszyny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Lodowisko pod dachem w Piasecznie

Instalacja lodowiska przeszła gruntowny remont. Uzupełniono brakujące elementy systemu chłodzącego, zakupiono dodatkowe bandy zapewniające niezbędne bezpieczeństwo użytkowania, oraz powiększono powierzchnię lodu o około 50 m kw. Niezbędna także okazała się korekta jego kształtu z owalnego na prostokątny, który bardziej będzie pasował do nowej lokalizacji lodowiska - tłumaczy Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, który będzie zarządzał lodowiskiem.

Obok lodowiska będzie działała wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę – będzie kosztować 6 zł. - Korzystanie z samego lodowiska będzie bezpłatne do końca lutego. Potem rozważamy wprowadzenie minimalnej opłaty, która zrównoważy koszty utrzymania lodu – tłumaczy dyrektor Frącz. Dzięki zadaszeniu z lodowiska będzie można korzystać do początku kwietnia – dodaje.

Lodowisko pod dachem w Piasecznie

Gmina na mocy porozumienia ze starostwem użytkować będzie lodowisko nieodpłatnie przez okres trzech lat.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=3409&start=165
Informacje6 lutego 2015, 18:00,

Ona i On - walentynkowa wystawa w Galerii PASAŻ w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższy piątek 6 lutego 2015 roku o godz. 18.00 w Galerii PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2 odbędzie się II Walentynkowa Wystawa Zbiorowa pt. Ona i On. Podczas wieczoru wysłuchamy Koncertu Piosenki Miłosnej w wyk. Jagody i Tomasza Winiarskich. Dla przybyłych par rozlosowana zostanie cenna, romantyczna i miła niespodzianka! Serdecznie zapraszamy na walentynkową wystawę.

Ona i On - walentynkowa wystawa w Galerii PASAŻ w Mysiadle

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=10880

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie