Informacje7 lutego 2016, 11:00,

Lodowata niedziela w stawie przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym

7 lutego 2016 roku w godzinach 11:00 - 12:00 zapraszamy na lodowatą kąpiel, czyli morsowanie na stawach przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym. Odwilż powoduje, że morsowanie zaczyna być prawdziwym wyzwaniem! Przez kruchy lód oczywiście! Bo poza tą techniczną trudnością, nadal pozostaje zdrowym, wesołym i przemiłym doświadczeniem! :) Zapraszamy nieustraszonych i odważne, zimnolubnych i tych kochających ciepełko na zimową kąpiel :) Bo tak naprawdę zimno nie jest, atmosfera i lodowata woda rozgrzewają skutecznie. A termos z gorącą herbatą dopełnia rozgrzewkę :) Zaufało nam już wiele osób, dały się namówić na przerębel i grono zimowych, wodnych wariatów rośnie :) Nie ma się czego bać! Do zobaczenia! Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/170163793354578/

LODOWATA NIEDZIELA W STAWIE PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

Informacje4 lutego 2016, 20:03,

Bezpieczne Ferie 2016 - KPP Piaseczno

Do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. W tym czasie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie 2016” skontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

BEZPIECZNE FERIE 2016 - KPP PIASECZNO

Większa liczba funkcjonariuszy Policji oraz innych służb np. Inspekcji Transportu Drogowego zadba podczas ferii o bezpieczeństwo na ulicach. Podobnie jak w roku ubiegłym, uruchomiony zostanie także posterunek kontrolny na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie ul. Kościelna 3, a także „zapasowe” miejsce tj. parking przy stacji paliw „Orlen” w Tarczynie przy Al. Krakowskiej" Od 29 stycznia do 14 lutego funkcjonariusze sprawdzać będą tam stan techniczny autokarów i trzeźwość kierujących. Policjanci dokonają kontroli autokaru, po uprzednim pisemnym uzgodnieniu terminu.

Telefonować można pod numery Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: (22) 60 45 204 - poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00 fax (22) 60 45 205

Zachęcamy do skorzystania także ze strony https://bezpiecznyautobus.gov.pl. „Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić, czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.

Poradnik:
- Upewnijmy się, że przygotowaliśmy samochód do podróży. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny samochodu. Wizyta w stacji diagnostycznej nie zajmie dużo czasu, a naprawienie ewentualnych drobnych usterek pozwoli bezpiecznie dojechać do miejsca wypoczynku. Zaplanujmy trasę przejazdu z uwzględnieniem przerw na odpoczynek, sprawdźmy aktualne informacje o remontach i budowach na wyznaczonej trasie.
- Koniecznie sprawdźmy ważność ubezpieczenia OC, wymagane wyposażenie oraz stan koła zapasowego, dopasujmy fotelik do sylwetki dziecka. Jeśli znajdziemy na to wszystko czas, unikniemy w podróży przykrych niespodzianek. Przed wyjazdem w trasę dobrze wypocznijmy.
- Nie wszystkie dzieci jednak wyjadą z miasta. Część pozostanie w miejscu zamieszkania. Z pewnością wiele z nich skorzysta z lodowisk, torów saneczkowych czy innych form zorganizowanego wypoczynku. Niestety niektóre z dzieci nie bacząc na swoje bezpieczeństwo będą wchodzić na zamarznięte rzeki i jeziora. O tym, jak może zakończyć się takie brawurowe zachowanie, nikogo nie trzeba przekonywać.
- Rozmawiajmy z dzieckiem, dziecko świadome to dziecko bezpieczne!
- Uczulmy dziecko na zagrożenie związane z osobami nowo poznanymi, które mogą okazać się niebezpieczne.
- Ostrzeżmy dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy, alkohol, pamiętając, że ferie sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi.
- Przypomnijmy dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek i pagórków położonych w pobliżu dróg czy rzek i jezior.
- Nie bądźmy lekkomyślni, nie organizujmy kuligu polegającego na doczepianiu sanek do samochodu lub traktora.
- Zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe.
- Przypomnijmy dziecku podstawowe zasady drogowe obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się wzdłuż ruchliwej drogi.
- Wytłumaczmy dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci bawiące się w okolicy ulicy, zamarzniętym jeziorze, rzece.

Rady dla najmłodszych:
- do zjeżdżania i ślizgania wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek.
- nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze - nie wiesz, jak gruba jest warstwa lodu.
- nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała. W przypadku, gdy lód się załamie:
- nie wpadaj w panikę,
- nie wykonuj zbędnych ruchów,
- działaj szybko i zdecydowanie,
- złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
- staraj się wypełznąć na lód,
- trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu.
- zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.

Pamiętaj, że dzięki elementom odblaskowym będziesz lepiej widoczny dla uczestników ruchu drogowego i bezpieczniejszy.

POMOCY SZUKAJ POD NUMERAMI TELEFONÓW ALARMOWYCH
997 - Policja