Informacje11 kwietnia 2016, 08:00,

Literacka mapa Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 kwietnia 2016 roku w piaseczyńskiej Bibliotece Publicznej rusza cykl warsztatów literacko-graficznych dla młodzieży i dorosłych pn.: Literacka mapa Piaseczna.

Literacka mapa Piaseczna

Będzie to jeden z elementów projektu „Literacka mapa Piaseczna”. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację ARKA im. Józefa Wilkonia oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno. Zakończy się wrześniowym Festiwalem Pięknej Książki. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne warsztaty literacko-graficzne będą trwać do czerwca. Uczestnicy warsztatów pod merytoryczną opieką profesjonalistów zdobędą umiejętności redagowania i ilustrowania materiałów faktograficznych. Będą także zbierać informacje oraz osobiste wspomnienia mieszkańców o miejscach związanych z literaturą. Zredagowane teksty i fotografie posłużą do stworzenia i wydania ilustrowanej mapy literackiej Piaseczna. Celem projektu jest również integracja społeczności Piaseczna oraz zapoznanie jej z literacką historią miasta i okolic, gdzie mieszkali m.in.: Wanda Dąbrowska, Maria Dąbrowska, Aleksander Kamiński, Wacław Radwan, Wacław Borowy i wielu innych.

Prezentacja mapy odbędzie się podczas Święta Biblioteki – Festiwalu Pięknej Książki na Rynku Piaseczyńskim (17 września 2016), gdzie będzie rozdawana mieszkańcom. Teksty, zdjęcia oraz ilustracje powstałe w trakcie warsztatów będą równocześnie prezentowane na wystawie plenerowej. Na Festiwalu zaprezentuje się ok. 20 wydawców z kraju i zagranicy oferujących książki wyróżniające się estetyką. Społeczność piaseczyńska będzie miała możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych w wyjątkowych, pięknych wydaniach.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Objęty jest także patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starosty Piaseczyńskiego.

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie i warsztatach młodzież gimnazjalną, licealną oraz dorosłych. Udział w warsztatach jest nieodpłatny, a zdobyte doświadczenia będą bezcenne. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy drogą mailową wypozyczalnia@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie na numer 22 756 73 58.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 kwietnia 2016, 20:00,

Jeszcze w zielone gramy - recital Iwony Manisty-Kutryś w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 kwietnia 2016 roku o godz. 20.00 odbędzie się recital Iwony Manisty-Kutryś pn.: Jeszcze w zielone gramy. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp 10 zł.

Jeszcze w zielone gramy - recital Iwony Manisty-Kutryś w Piasecznie

Piosenki Mistrzów słowa - Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz kilka własnych kompozycji zapowiadających autorska płytę wokalistki. Wystąpią: Piano - Piotr Boczek, Bas - Andrzej Solarski, Perkusja - Wojtek Bylica.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie