Informacje19 lipca 2017, 15:00,

Listonosz Pat i wielki świat - Wakacje w Kinie za Rogiem w Tarczynie

19 lipca 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na film pt. "Listonosz Pat i wielki świat" do Kina za Rogiem w Tarczynie. Cena biletu wakacyjnego 3 zł.

LISTONOSZ PAT I WIELKI ŚWIAT - WAKACJE W KINIE ZA ROGIEM W TARCZYNIE

Listonosz Pat postanawia wziąć udział w telewizyjnym show "Gwiazdą być!". Wyrusza więc do wielkiego miasta i trafia w świat gwiazd.

LISTONOSZ PAT I WIELKI ŚWIAT - WAKACJE W KINIE ZA ROGIEM W TARCZYNIE
Zapraszamy.

Informacje12 lipca 2017, 14:00,

Flisacy i kajakarze przypłyną do Góry Kalwarii

Góra Kalwaria znalazła się na trasie spływu flisaków i kajakarzy, którzy płyną królową polskich rzek, by uczcićRok Rzeki Wisły.W środę (12 lipca) tradycyjna tratwa z flisakami zawita do Brzumina, a kajakarzy międzynarodowego spływu Vistuliada 2017 gościć będziemy w piątek (14 lipca) w porcie w Górze Kalwarii.

FLISACY I KAJAKARZE PRZYPŁYNĄ DO GÓRY KALWARII

Flisacy wyruszyli z Ulanowa 2 lipca. Spływ odbywa się tradycyjną, historyczną tratwą o długości około 70 metrów, zbudowaną przez retmanów i flisaków tradycyjnymi narzędziami. Rekonstrukcyjny transport drewna możnaobserwowaćna żywo w miastach położonych nad Wisłą lub śledzić na facebooku/BractwoFlisackie. My zapraszamy do Brzumina, gdzie powitamy flisaków muzyką i śpiewem. Na ostrodze wystąpią zespoły ludowe URZECZEni i Kalwarki. Przewidujemy też zwiedzanie zamku w Czersku. Flis zakończy się w Gdańsku 22 sierpnia

Do Gdańska wiedzie również szlak międzynarodowego spływu kajakowego „Vistuliada 2017”. Spływ największą rzeką Polski służyć ma nie tylko popularyzacji aktywnej turystyki, ale przede wszystkim przyrody i dziedzictwa kulturowego miejscowości, przez które wiedzie jego trasa. Na mapie Vistuliady znalazł się port w Górze Kalwarii, gdzie kajakarze zawitają w piątek.

FLISACY I KAJAKARZE PRZYPŁYNĄ DO GÓRY KALWARII

12 lipca 2017 r. (środa)
18.00 – przywitanie flisaków przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, zespoły URZECZEni i Kalwarki oraz mieszkańców (ostroga rzeczna w Brzuminie)

14 lipca 2017 r. (piątek)