Informacje1 lipca 2013, 00:00,

List Burmistrza Piaseczna do mieszkańców w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami

Szanowni Państwo, Z początkiem lipca obowiązywać zaczęły w naszej gminie, i w całej Polsce, nowe zasady gospodarki odpadami. Dzięki wytężonej pracy wielu osób pracujących przy wdrażaniu reformy śmieciowej, ale przede wszystkim dzięki Państwa zrozumieniu i obywatelskiej postawie, w naszej gminie udało się wprowadzić w życie nowy system bez opóźnienia i większych problemów. Na dzień 1 lipca 2013 roku wprowadzonych do ewidencji odbioru odpadów zostało ponad 70 tysięcy mieszkańców. Jest to wielki sukces nas wszystkich, gdyż od prawidłowego zewidencjonowania punktów odbioru śmieci w dużej mierze zależy powodzenie całej reformy.

Od samego początku wdrażania systemu staraliśmy się rzetelnie o wszystkim Państwa informować poprzez często aktualizowaną stronę internetową urzędu, „Gazetę Piaseczyńską”, inne gazety lokalne, plakaty, ulotki, facebook, youtube, system powiadamiania sms oraz licznie organizowane spotkania w terenie. Do Państwa dyspozycji dostępna jest specjalna infolinia, której funkcjonowanie przedłużyliśmy do końca sierpnia.

Chcę poinformować, że w dalszym ciągu przyjmujemy deklaracje od osób, które jeszcze ich nie złożyły, albo chcą je zaktualizować. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, udzielamy wyjaśnień i pomagamy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania systemu będziemy analizować, a następnie podejmować właściwe interwencje. To od należytej współpracy urzędu z mieszkańcami i dobrej wzajemnej komunikacji zależało będzie powodzenie reformy. Aby właściwie monitorować i kontrolować w jaki sposób pracują wyłonione w przetargu firmy odpowiedzialne za odbiór odpadów komunalnych, potrzebne będą nam Państwa informacje i uwagi.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Infolinia (22) 121 04 76
(pon - pt. godz. 9.00 - 15.00)

Wydział Gospodarki Odpadami
go@piaseczno.eu
www.piaseczno.eu

Informacje2 lipca 2013, 00:00,

Lidia Kopania wystąpi w Amfiteatrze Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców na koncert Lidii Kopani, który odbędzie się 6 lipca 2013 roku o godz. 19.00. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Lidii Kopani w Konstancinie.

LIDIA KOPANIA WYST¡PI W KONSTANCINIE

LIDIA KOPANIA Ciepły, czterooktawowy głos Lidii Kopani jest odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, gdzie zdobyła tytuł Miss Dziennikarzy. Lidia wykonała piosenkę przewodnią konkursu i trafiła do Dariusza Grabowskiego, wykładowcy w łódzkiej Akademii Muzycznej, z którego porad i doświadczenia korzystały m. in. takie artystki jak Urszula Dudziak czy Kasia Stankiewicz. Jeszcze w trakcie studiów poznała Roberta Jansona, który specjalnie dla niej napisał przebój Niezwykły Dar, emitowany na antenie ogólnopolskich stacji radiowych. W 2003 roku Lidia pojechała na przesłuchanie do Hamburga, gdzie swoją drugą płytę nagrywał zespól 'Kind of Blue' (w skład zespołu wchodzą 'poza Lidia' dwaj niemieccy instrumentaliści: Bernd Klimpel oraz Frank Spinngieß). Angaż dostała natychmiast. Materiał muzyczny na plytę był już gotowy, ale specjalnie dla Lidii napisano kolejne utwory - nastrojowe, liryczne ballady. Ich pierwsza wspólna płyta zatytułowana 'Beating The Morning Rush' ukazała się w Niemczech pod koniec 2004 roku i zdobyła uznanie nie tylko szerszej publiczności, ale i krytyków. Przez jeden z najbardziej znanych niemieckich magazynów Bild Audio Video Foto zespół został uznany za najlepszy niemiecki zespól grający pop.

Zadebiutowała w Polsce singlem Pocałuj mnie, podczas ogólnopolskiego konkursu Premiery w 2005 roku. Wystąpiła wtedy jako wokalistka zespołu Kind of Blue. Prasa komentowała ten występ: Szkoda takiego głosu tylko dla Niemców! W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się Jej debiutancka płyta Intuicja, którą promowały single Sleep, Hold On i Twe milczenie nie jest zlotem. 13 czerwca 2008 roku ukazała się nowa płyta Lidii zatytułowana Przed Świtem. Album powstał w Hamburgu. Producentem muzycznym jest Jens Lueck. Na płycie znajduje się trzynaście piosenek autorstwa: Bernda Klimpel'a (lidera Kind Of Blue), Jensa Lueck'a, Filipa Sojki a także Rob'a Hoffman'a i Heather Holly (para ta stoi za sukcesami takich gwiazd jak Janet Jackson, Phil Collins, Sheryl Crow, Michael Jackson, Hole, Quincy Jones i wielu innych; Heather i Rob mogą również pochwalić się ogromnym sukcesem Christiny Aguilery, którą wykreowali i z którą współpracują do dziś). Teksty napisała Lidia oraz Andrzej Ignatowski. Lidia Kopania przygotowuje materiał na swoją 4tą płytę, która ma ukazać się jesienią 2013 r. Singiel Hold My Breath ukazał się pod koniec lutego 2013. Teledysk do utworu wyreżyserował Jacek Kościuszko. Lidia będzie ambasadorem firmy Alles, producenta luksusowej bielizny do końca 2014 roku. W teledysku wystąpiła w biżuterii firmy LK Design.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna