Informacje12 kwietnia 2012, 00:00,

Linia L19 - PKS Polonus pojedzie do Prażmowa

Rozstrzygnięto przetarg na obsługę linii dowozowej L19, która od 15 kwietnia 2012 roku będzie kursowała na terenie powiatu piaseczyńskiego. Wpłynęły dwie oferty, a najkorzystniejszą - 3,21 zł za wozokilometr - złożyło Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie S.A.

ZTM Warszawa

Linia L19 będzie siódmą linią dowozową na terenie powiatu piaseczyńskiego. Umożliwi mieszkańcom Prażmowa dojazd do stacji kolejowej w Zalesiu Górnym i przesiadkę do linii L13. Autobusy będą jeździły z częstotliwością co około godzinę w dzień powszedni oraz sześć razy dziennie w dni świąteczne na trasie:
PKP ZALESIE GÓRNE: Pionierów - Wiekowej Sosny – Ustanów: Główna - Krupia Wólka: Główna – Słoneczna – Piskorka: Słoneczna – Główna – Jaroszowa Wola: Główna – Kamionka: Główna – Wągrodno: Złota – Wola Wągrodzka: Kasztanowa – Wola Prażmowska: Główna – Prażmów: Czołchańskiego – URZ¡D GMINY

oraz w wybranych kursach na trasie:
PKP ZALESIE GÓRNE: Pionierów - Wiekowej Sosny – Ustanów: Główna – Parkowa – Długa – Jeziorko: Długa – Kasztanowa – Krupia Wólka: Górna – Główna – Kędzierówka: Główna – Uwieliny: Główna – Kamionka: Główna – Wągrodno: Złota – Słoneczna – Różana – Biały £ug: Różana – Zielonych Sosen – £awki: Zielonych Sosen – Gabryelin: Akacjowa – Dębowa – AKACJOWA (powrót: Dębowa – Uwieliny: Dębowa – Główna – (…)

W pojazdach obsługujących linię L19 będą honorowane bilety z taryfy ZTM ważne w drugiej strefie: dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilet Seniora. Swoje bilety - jednorazowy w cenie 3,6 zł oraz miesięczny w cenie 108 zł, będzie emitował również przewoźnik.
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy ZTM Warszawa
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje12 kwietnia 2012, 00:00,

Wycieczka rowerowa po okolicach Piaseczna

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr serdecznie zaprasza mieszkańców, na sobotnią wycieczkę rowerową po okolicach Piaseczna. Na rozruszanie kości i rowerów organizatorzy proponują krótki objazd Lasów Chojnowskich. Trasa będzie liczyła kilkanaście kilometrów. Planowane jest również ognisko, w związku z tym zabierzcie ze sobą coś na ząb.

WYCIECZKA ROWEROWA PO OKOLICACH PIASECZNA

Zainteresowane osoby spotykają się 14 kwietnia 2012 roku o godz. 10:00 na Placu Piłsudskiego (przy fontannie) w Piasecznie. Informację o sobotniej wycieczce rowerowej, można znaleźć również na stronie internetowej Klubu Pędziwiatr: pedziwiatr.cba.pl. W imieniu organizatorów zapraszam na spacer rowerowy z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno