Informacje30 listopada 2011, 00:00,

Linia L-3 w wybranych kursach dojedzie do Walendowa

Od 1 grudnia od początku kursowania linii dziennych, linia L-3 w wybranych kursach będzie dojeżdżała do Walendowa. W związku z tym dla linii L-3 uruchomione zostaną nowe przystanki, funkcjonujące jako warunkowe: £AZY 04 zlokalizowany na ul. £ączności w £azach; KONWALIOWA 01 i 02 zlokalizowane na ul. Brzozowej w Walendowie; OS. WALENDIA 01 zlokalizowany na ul. Brzozowej w Walentowie.

ZTM Warszawa
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego
Tematy:Lesznowola

Informacje27 listopada 2011, 00:00,

Reaktywowano zasłużony klub piłki nożnej RKS Mirków

Latem bieżącego roku w Konstancinie-Jeziornie reaktywowano bardzo zasłużony klub dla tej gminy, jak zarówno dla całego powiatu piaseczyńskiego - RKS Mirków. Drużyna pierwotnie została założona w 1923 roku, ale niestety w związku z problemami finansowymi w ostatnich latach samoistnie się rozpadła. Teraz została reaktywowana przez grupę osób chcących kontynuować te tradycje i wartości.

KLUB PI£KI NOżNEJ RKS MIRKÓW

Na moment obecny w RKS-ie Mirków istnieje tylko sekcja piłki nożnej. W związku z reaktywacją drużyna musiała rozpocząć rozgrywki od najniższej ligi MZPN-u, czyli Klasy B. Zawodnicy pod okiem trenera Edwarda Brzezińskiego spisywali się jesienią nad wyraz dobrze i zakończyli rundę na pierwszym miejscu w tabeli bez porażki. W Mirkowie oczywiście wszyscy są zdeterminowani i robią wszystko, aby z czasem klub wrócił do 4. Ligi, w której występował jeszcze w latach 90. Barwy RKS-u Mirków reprezentuje między innymi Cezary Osuch - wychowanek Legii Warszawa i zdobywca mistrzostwa Młodej Ekstraklasy, oraz Daniel Bogacki - były gracz KS Piaseczno.

kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W ramach reaktywowanego klubu stworzono również Akademię Piłkarską Mirkowa, której podstawowymi celami są wychowawczy, edukacyjny i sportowy. Akademia przywiązuje wagę nie tylko do spraw sportowych, ale również do odpowiedniego zachowania dzieci poza boiskiem i ich wyników w nauce. Z pewnością stara się rozwijać dzieci jako piłkarzy, ale również jako ludzi. Na moment obecny nabór do Akademii Piłkarskiej trwa nieprzerwanie i w każdej chwili można zapisać swoje dziecko na treningi. Akademia trenuje następujące roczniki: 1998, 2000, 2002, 2004 i 2006. Treningi odbywają się zawsze w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16:00 w hali sportowej GOSiR w Konstancinie-Jeziornie.

Treningi z dziećmi są prowadzone przez trzech młodych wysoko wykwalifikowanych szkoleniowców - Macieja Wesołowskiego (bramkarz Bugu Wyszków, były gracz hiszpańskiej Murcii), Andrzeja Kacprzaka i Michała Madeńskiego (pomocnik RKS-u Mirków). Wspomniany Andrzej Kacprzak obecnie reprezentuje jako zawodnik barwy Sparty Jazgarzew, ale w przeszłości grał w KS Piaseczno, Polonii Warszawa, Mazowszu Grójec czy Okęciu Warszawa.

kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Jednocześnie Akademia Piłkarska Mirkowa uruchomiła szkółkę bramkarską, nad którą pieczę sprawuje właśnie Maciej Wesołowski – bramkarz Bugu Wyszków. W zajęciach bramkarskich mogą brać udział zawodnicy innych klubów piłkarskich, w których nie ma specjalistycznych treningów dla bramkarzy, a Ci pragną rozwijać swoje umiejętności.

W celu dokładniejszych informacji oraz kontaktu z klubem zapraszamy na naszą stronę internetową: www.rksmirkow.com
autor/źródło: £ukasz Kamiński