Informacje14 marca 2013, 00:00,

Linia autobusowa ZTM - 742 od kwietnia 2013 będzie dojeżdżała tylko do Wilanowa

Pasażerowie linii 742 muszą przygotować się na zmiany. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie modyfikuje jej rozkład. Od 1 kwietnia autobusy będą m.in. dojeżdżały tylko do Wilanowa, a nie jak teraz do stacji Metro Wilanowska. O utrzymanie linii 742 w niezmienionej formie zabiegały gminy Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria. Niestety, ZTM był nieugięty i postawił samorządy pod murem. Te, z braku alternatywy, zmuszone były zaakceptować warunki narzucone przez warszawską spółkę.

LINIA AUTOBUSOWA 742 OD KWIETNIA BęDZIE DOJEżDżA£A TYLKO DO WILANOWA

Od kwietnia samorządy zapłacą więcej za funkcjonowanie wspomnianej linii - stawka za tzw. "wozokilometr" wzrasta prawie dwukrotnie (do 8,33 zł). Zmiany czekają też pasażerów. Obecna trasa "742" zostanie skrócona - autobusy dojadą tylko do Wilanowa, a nie jak do tej pory do stacji Metro Wilanowska. Poza tym zmniejszy się ilości kursów wykonywanych w dni powszednie - z 17 do 15. W weekendy i dni świąteczne ma zostać bez zmian (9 kursów). Jest też dobra wiadomość, linię mają obsługiwać autobusy przegubowe. Nowy rozkład będzie obowiązywał od 1 kwietnia do 30 czerwca.

LINIA AUTOBUSOWA 742 OD KWIETNIA BęDZIE DOJEżDżA£A TYLKO DO WILANOWA

Poniżej publikujemy stanowisko gmin Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria dotyczące funkcjonowania od 1 kwietnia linii autobusowej 742, które zostało przesłane do Leszka Ruty, dyrektora ZTM w Warszawie: stanowisko samorządów w sprawie linii autobusowej 742 (.pdf)

STANOWISKO GMIN KONSTANCIN-JEZIORNA I GÓRA KALWARIA DOTYCZ¡CE FUNKCJONOWANIA OD 1 KWIETNIA LINII AUTOBUSOWEJ 742, KTÓRE ZOSTA£O PRZES£ANE DO LESZKA RUTY, DYREKTORA ZTM W WARSZAWIE
Tematy:

Informacje14 marca 2013, 00:00,

Koncert ALCOHOLICA w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Metal Night, podczas którego zagra zespół AlcoholicA, czyli METALLICA COVERBAND. Koncert odbędzie się w sobotę 16 marca 2013 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 10 złotych. Zespół AlcoholicA występuje w składzie: Wojciech "Sasim" Sasimowski (gitara/vocal), Ryszard "Harry" Gilge (drums), Michał "Misiek" Flak (bass), Marcin "Kenda" Kędzierski (gitara).

Zespół AlcoholicA powstał w 2004 roku, z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Więcej informacji na temat zespołu AlcoholicA, można przeczytać na ich stronie internetowej: www.alcoholica.pl. Dla tych którzy znają i nucą czasem Nothing Else Matters, Unforgiven, Sad but True i wiele innych, dla tych którzy nigdy nie byli na koncercie zespołu Metallica, a chcą poczuć muzyczny zapach Legendy Trash Metalu, zapraszamy na wieczór zespołem AlcoholicA.

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert AlcoholicA.

ALCOHOLICA - METALLICA COVERBAND
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno