Informacje31 marca 2012, 00:00,

Linia 739 - dodatkowy autobus w kwietniu 2012

Przeanalizowane zostały wyniki ankiety z propozycjami usprawnienia komunikacji na obszarze Józefosławia oraz Julianowa. W badaniu ankietowym zwyciężyła opcja pierwsza. Ankietę, która zamieszczona była na gminnej stronie internetowej, wypełniło 681 osób z unikalnym numerem IP komputera.

Linia 739 - dodatkowy autobus w kwietniu 2012

Za wariantem nr 1, czyli wprowadzeniem jednego dodatkowego autobusu na linię 739 w porze porannego szczytu pomiędzy godz. 7 i 8, opowiedziało się 43,02 % mieszkańców. Wariant nr 2 (wymiana autobusów linii 739 w godzinach szczytu na autobusy o większej pojemności; bez zmiany częstotliwości dotychczasowych kursów) zyskał poparcie 18,5% ankietowanych. Za wariantem nr 3 (zmiana trasy linii 739 zgodnie z załącznikiem graficznym: Metro Wilanowska, Wilanowska, Cyraneczki, Julianowska, Kameralna, Wilanowska, Cyraneczki, Julianowska, Szkolna; ulica Kameralna staje się drogą jednokierunkową dla autobusu; obsługa taborem o większej pojemności) opowiedziało się 15,12 % osób. Wariant nr 4 (skrócenie trasy autobusu, które spowoduje zwiększenie częstotliwości kursów; skierowanie linii 739 na trasę: PKP Jeziorki - Karczunkowska - Puławska - Mysiadło - Geodetów - Wilanowska - Kameralna - Julianowska - Geodetów - Puławska - PKP Jeziorki) spodobał się 23,35 % ankietowanych.

Decyzją burmistrza wdrażany jest wariant nr 1. Dodatkowy autobus linii 739 w godzinach szczytu powinien pojawić się już pod koniec kwietnia. Wydział Infrastruktury i Transportu Publicznego przygotowuje się również do realizacji drugiego wariantu. Przebudowane będą prawoskręty na skrzyżowaniach ulic Wilanowska/Geodetów oraz Wilanowska/Kameralna, co umożliwi wprowadzenie większych i bardziej pojemnych autobusów.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje31 marca 2012, 00:00,

11 kwietnia zapraszamy na otwarte spotkanie na temat przyszłości Józefosławia i Julianowa

W środę, 11 kwietnia 2012 roku, o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, odbędzie się otwarte spotkanie burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa z burmistrzem Ursynowa Piotrem Guziałem. Tematem spotkania będzie przyszłość miejscowości Józefosław i Julianów.

Józefosław
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno