Informacje13 listopada 2010, 00:00,

LGD PER£Y MAZOWSZA w Tarczynie i Górze Kalwarii

Stowarzyszenie Perły Mazowsza - Lokalna Grupa Działania, Burmistrz Miasta i Gminy Tarczyn Barbara Galicz, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Barbara Samborska, Wójt Gminy Prażmów Sylwester Puchała serdecznie zapraszają na Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości który odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2010 roku w Tarczynie i Górze Kalwarii. Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie mające na celu : aktywizację przedsiębiorców; Rozwój współpracy pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami; Popularyzacja szkoleń wśród MMŚP; Rozszerzenie wiedzy praktycznej w zarządzaniu MMŚP; Wzmocnienie skuteczności działań biznesowych.

LGD PER£Y MAZOWSZA  W TARCZYNIE I GÓRZE KALWARII

Stowarzyszenie Perły Mazowsza - Lokalna Grupa Działania powstało 9 marca 2010r., po rozszerzeniu składu Stowarzyszenia Rozwoju Gmin Tarczyn, Prażmów - Lokalna Grupa Działania o gminę Góra Kalwaria i reprezentujące ją osoby. Stowarzyszenie Rozwoju Gmin Tarczyn, Prażmów - Lokalna Grupa Działania zostało powołane uchwałą zebrania założycielskiego członków grupy, które odbyło się w dniu 13 sierpnia 2008 roku. Z inicjatywą założenia LGD wystąpiła burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. Stowarzyszenie wpisane jest do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000317853. Stowarzyszenie Perły Mazowsza - LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Stowarzyszenie swoim działaniem obejmuje obszar gminy Tarczyn (włączając miasto Tarczyn), gminy Prażmów oraz gminy Góra Kalwaria, przy czym w zakresie niezbędnym dla właściwego realizowania celów. Stowarzyszenie może prowadzić działalność na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a także poza jej granicami.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez wykonywanie zadań w następującym zakresie:
1. opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria w rozumieniu odpowiednich przepisów dotyczących Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 (PROW 2007-2013),
2 organizowanie i finansowanie:
a) przedsięwzięć o charakterze informacyjnym lub szkoleniowym, szkoleń, konferencji i konkursów,
b) imprez kulturalnych, takich jak festiwale, targi, pokazy i wystawy, służących promocji regionu i jego tożsamości kulturowej,
c) działalności promocyjnej, w tym: opracowywanie i druk broszur, folderów, plakatów, opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów audiowizualnych, przygotowywanie i rozpowszechnianie innych materiałów o charakterze reklamowym lub promocyjnym,
3. prowadzenie bezpłatnego doradztwa dotyczącego wypełniania wniosków o dofinansowanie związanych z realizacją LSR dla obszaru gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria,
4. współpracę i wymianę doświadczeń z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi innymi podmiotami działającymi w zakresie objętym celem stowarzyszenia na poziomie krajowym i międzynarodowym,
5. pozyskiwanie oraz pomoc w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy Unii Europejskiej na rozwój gospodarczy i społeczno-kulturalny obszarów wiejskich gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria,
6. realizację programów wspomagających rozwój obszarów wiejskich gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria, w szczególności programów społecznych, programów zrównoważonego rozwoju oraz dotyczących produktu lokalnego.
autor/źródło: Marcin Kiliański - Stowarzyszenie Perły Mazowsza Lokalna Grupa Działania

Informacje15 listopada 2010, 00:00,

Powróćmy jak za dawnych lat - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Wydarzeń i spektakl satyryczno - muzyczny: POWRÓćMY JAK ZA DAWNYCH LAT, podczas którego wystąpią uczniowie i absolwenci Platerówki. Występ odbędzie się we wtorek 16 listopada 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na Wtorek Wydarzeń w Piasecznie.

Powróćmy jak za dawnych lat - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Powróćmy jak za dawnych lat to spektakl satyryczno – muzyczny zainspirowany twórczością kabaretową dwudziestolecia międzywojennego. Na widowisko składają się teksty znanych twórców tego okresu – J. Tuwima, A. Słonimskiego, K. Toma, M. Hemara, J. Jurandota. Skecze i monologi, wśród których królują takie perełki jak legendarny „Sęk” czy przezabawny „Brydż” przeplatają znane i lubiane szlagiery – „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już taki jestem zimny drań”, „Upić się warto” i wiele innych. Piosenki, które nieodłącznie kojarzą się z klimatem międzywojennej Warszawy, tym razem w nowych aranżacjach, wzbogaconych o brzmienie gitar elektrycznych i perkusji, podobnie jak kiedyś – wzruszają, bawią, szybko wpadają w ucho...

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Mardas, Małgorzata Strękowska. Obsługa techniczna: Marek Mikucki (nagłośnienie), Bartek Krawczyk (oświetlenie). Zespół muzyczny: Małgosia Górecka (piano), Maks Woźniak (git. elektryczna), £ukasz Ostrowski (git. basowa, piano), Mateusz Miksa (perkusja). Wystąpią: Monika £yżwa, Tomasz Kalinowski, Gracja Walter, Paulina Porzezińska, Aleksandra Stankiewicz, Tomasz Zarębski, Yarosława Trushyk, Krzysztof Padzik, Radosław Izbaner, Jacek Kryszkiewicz, Aneta Oficjalska, Bartłomiej Sosnowski, Piotr Walter i Michał Jarmuszewski.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno