Informacje10 listopada 2017, 18:00,

Lewiatan wieczór filmowy w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 listopada 2017 roku o godz. 19.00 odbędzie się wieczór filmowy w Konstancinie, podczas którego będzie można obejrzeć film Lewiatan. Miejsce: KDK (Hugonówka), ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

LEWIATAN WIECZÓR FILMOWY W KONSTANCINIE

Lewiatan to czwarty, uznany za najlepszy i najbardziej odważny film fabularny w karierze rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa, znanego w Polsce z filmów Elena, Powrót, Wygnanie. To współczesny filmowy dramat z elementami czarnej komedii. Niezwykle wciągający, metaforyczny obraz współczesnej Rosji. Film pełen głębokiej ironii, nawiązujący do biblijnej Księgi Hioba, został nagrodzony na festiwalu w Cannes w 2014 roku. Zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Na uwagę zasługuje również przepiękna muzyka Philipa Glassa z opery Echnaton, która w doskonały sposób oddaje atmosferę filmu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje14 listopada 2017, 07:00,

Nagrody dla sportowców z terenu gminy Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Najbardziej utalentowani i osiągający sukcesy konstancińscy sportowcy ponownie mogą ubiegać się o nagrodę pieniężną przyznawaną przez burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Magistrat na wnioski czeka do 15 listopada 2017 roku.

NAGRODY DLA SPORTOWCÓW Z TERENU GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA

Wyróżnienia przyznawane są raz w roku. W ubiegłym trafiły one do 27 sportowców. Ilu w tym roku otrzyma nagrodę burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, dowiemy się na przełomie listopada i grudnia. O wsparcie finansowe mogą się ubiegać sportowcy - zameldowani na pobyt stały w naszej gminie, którzy mają na swoim koncie wybitne wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie, a w szczególności ci, którzy mają na swoim koncie udziałem w: igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, pucharze świata lub Europy, lidze światowej lub europejskiej, organizowanych przez uprawnione federacje, związki i centrale sportowe.

Poza tym o nagrodę pieniężną mogą się ubiegać sportowcy, którzy zajęli miejsca I-IV w mistrzostwach województwa, grają w ligach krajowych (ekstraklasa, I i II liga) lub mogą się pochwalić innymi, szczególnymi osiągnięciami w określonych dyscyplinach sportowych.

Uwaga! Wszystkie osiągnięcia z okresu od 1 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r. muszą być pisemnie udokumentowane (potwierdzenie wydane przez np. klub sportowy lub inny uprawniony podmiot należy dołączyć do wniosku).

Kto może złożyć wniosek? Wnioski o przyznanie nagrody burmistrza mogą składać:
- władze klubu sportowego,
- stowarzyszenia kultury fizycznej lub odpowiedniego związku sportowego,
- jednostki oświatowe,
- mieszkańcy gminy,
- właściwa komisja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Komplet dokumentów należy złożyć do 15 listopada w kancelarii konstancińskiego magistratu (pok. nr 4) lub przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna (w tym przypadku decyduje data wpływu wniosku do urzędu).

Regulamin przyznawania nagród za wybitne wyniki sportowe (plik PDF)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie