Informacje21 czerwca 2012, 00:00,

Letnie warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza nabór na letnie warsztaty fotograficzne: WIDZIEć WIęCEJ, ROZUMIEć MNIEJ. Warsztaty poprowadzi mistrz fotografii Piotr Wenclewski, wykładowca m. in. Europejskiej Akademii Fotografii. Zajęcia będą odbywać się w niedziele, począwszy od 1 lipca 2012 roku, w godzinach 10.00-14.00. Warsztaty zakończy wystawa prac uczestników. Wiek uczestników: młodzież (16+) i dorośli. Koszt całego cyklu warsztatów wynosi 400 zł. Zapisy i opłaty przyjmowane są do 29 czerwca w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Koordynator warsztatów - Paweł Tabor.

Letnie warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii

Warsztaty są skierowane do osób, które:
- są zainteresowane nauką fotografii,
- interesują się innymi dziedzinami sztuk wizualnych,
- poszukują dróg rozwoju własnej wrażliwości i ekspresji,
- chcą poznać spojrzenie na fotografię od strony historii sztuki, filozofii i psychologii,
- szukają źródeł inspiracji,
- zastanawiają się jak można inaczej postrzegać swoje najbliższe otoczenie,
- chcą doskonalić swój warsztat poznając nowe techniki fotograficzne,
- myślą o ewentualnym późniejszym kontynuowaniu edukacji w tej dziedzinie.

Głównym celem warsztatów jest rozwój wizualnej wrażliwości, kreatywności i ekspresji uczestników. Skierowane są do wszystkich bez względu na dotychczasowe doświadczenie w dziedzinie fotografii. Program zajęć obejmuje 11 spotkań w formie wykładów, prezentacji i konsultacji prac uczestników oraz krótkie zajęcia plenerowe na terenie Góry Kalwarii i jej najbliższego otoczenia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje21 czerwca 2012, 00:00,

Przekształcenia szpitali publicznych - konferencja w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego i przy współpracy Związku Powiatów Polskich oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych 19 czerwca 2012 roku w Starostwie Powiatowym Piasecznie odbyła się konferencja pt. DOBRE PRAKTYKI PRZEKSZTA£CEń SZPITALI PUBLICZNYCH. Podczas konferencji dokonany został przegląd możliwych rozwiązań oraz regulacji prawnych związanych z procesem komercjalizacji szpitali publicznych. Zaprezentowane były także konkretne przykłady przekształceń prywatyzacyjnych oraz ich efekty po latach funkcjonowania w zmienionej formule prawnej (m.in. Szpital św. Anny w Piasecznie).

Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek, witając licznie przybyłych gości konferencji, powiedział m.in.: Bardzo dziękuję za obecność delegacji samorządów powiatowych, dyrektorów szpitali i kierowników ośrodków zdrowia, przedstawicieli instytucji i związków mających bezpośredni wpływ na dobry sposób i efektywny tryb procesów prywatyzacyjnych w podmiotach medycznych. Wyrażam nadzieję, że dzisiejsza konferencja zdoła przybliżyć Państwu definicję dobrych praktyk przekształcania szpitali publicznych. Jest ich zapewne wiele. Każdy powiat, każdy podmiot medyczny, ma możliwość wyboru swojej skutecznej strategii działania, tzn. takiej, która przyniesie wysoki standard świadczonych usług medycznych dla mieszkańców i dobre zarządzanie kadrowo-finansowe szpitali. Powiat Piaseczyński znalazł się wśród tych samorządów Mazowsza, którym udało się w maksymalnie pozytywny sposób rozwiązać problem lecznictwa szpitalnego. Naszym partnerem jest firma postrzegana w Polsce jako najlepszy „lekarz szpitali”. EMC Instytut Medyczny SA wykazuje się najwyższym profesjonalizmem działania i ma ambicje rozwoju na kolejne lata, a Szpital św. Anny w Piasecznie należy dzisiaj do najlepszych na Mazowszu. (…) Po prawie 30 latach przerwy, w naszym powiecie otwarty został m.in. nowoczesny Oddział położniczo-ginekologiczny. Doczekaliśmy się nareszcie chwili, w której nowi obywatele zaczęli przychodzić na świat w szpitalu piaseczyńskim.

W przebiegu konferencji głos zabrali: Marcin Matczak - Radca Prawny, Szef Praktyki Prawa Farmaceutycznego w Kancelarii Prawnej DZP, prelekcja: Regulacje prawne w zakresie komercjalizacji szpitali powiatowych; Marek Wójcik – Zastępca Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich, prelekcja: Przekształcanie formy organizacyjnej szpitala. Praktyki dobre i… mniej dobre; Piotr Gerber – Prezes Zarządu EMC Instytut Medyczny są, prelekcja: Sieć szpitali prywatnych w systemie publicznym; Stefan Dunin – Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, prelekcja: Doświadczenia z przekształcenia szpitala w Piasecznie; Maciej Sygit - Wiceprezes Zachodniej Izby Gospodarczej we Wrocławiu, Prezes SYGMA Business Consulting Sp. z o.o., prelekcja: Modele realizacji inwestycji szpitalnych; Andrzej Krupa – ekspert w dziedzinie controllingu medycznego, prelekcja: Dane jako źródło informacji zarządczej w podmiotach medycznych.

W planie konferencji dla wszystkich 70 delegacji przewidziane było zwiedzanie Szpitala św. Anny w Piasecznie. Warto obejrzeć: www.tvp.pl/kurier-mazowiecki/
Tematy: