Informacje18 lipca 2018, 17:00,

Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie - Wieczorynka w Piasecznie

18 lipca 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na cykl wydarzeń Wieczorynki, podczas której będzie przedstawiony spektakl pt.: Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie - Ptasie Melodie. Miejsce: Zakątek Kultury między Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno.

LEŚNA PRZYGODA, CZYLI NA RATUNEK PLANECIE - WIECZORYNKA W PIASECZNIE

„Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” - Ptasie Melodie :: Wieczorynki. Całkiem niedaleko naszych domów, w zielonym lesie tuż na wyciągnięcie ręki, toczy się życie leśnych zwierząt. Sowa Mądra Głowa krąży dumnie nad drzewami, Wiewiórka gromadzi zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kica po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój mącą figle Niesfornej Lucynki. W lesie znają ją wszyscy, bo przyrodzie nieraz dała się we znaki. Nasza Zielona, w pełni autorska bajka zaprzyjaźnia Młodych Widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Niesfornej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą ekologii. Fabuła przeplatana edukacyjnymi wątkami bawi i porusza. Zajączek Strączek wraz ze swoją przyjaciółką Wiewiórką zapraszają Dzieci do swojego leśnego domu, by razem przeżywać przygody. Dzieci w czynny sposób uczestniczą w akcji bajki: budują eko domek dla wiewiórki, segregują razem śmieci, poznają tropy zwierząt, składają uroczystą przysięgę „EkoDzieciaków” i poznają sposoby, jak chronić naszą Planetę. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WIECZORYNKA W PIASECZNIE - foto: Marcin Borkowski
Wieczorynka w Zakątku Kultura, foto: Marcin Borkowski

Informacje21 lipca 2018, 06:00,

Autobus linii L 39 powraca na stałą trasę

Warszawski Transport Publiczny poinformował, że od 21 lipca 2018 roku autobusy linii L 39 będą dojeżdżały do pętli PKP Jeziorki.

L 39 POWRACA NA STAŁĄ TRASĘ
foto: ZTM Warszawa