Informacje7 listopada 2015, 16:00,

Leśna Afera w wykonaniu aktorów teatru Kultureska w Tarczynie

Rozpoczyna się cykl listopadowych przedstawień teatralnych dla dzieci w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. 7 listopada 2015 roku o godz. 16.00 zapraszamy na przedstawienie pt. Leśna Afera, w wykonaniu aktorów teatru Kultureska. Cena biletu – 5 zł.

Leśna Afera w wykonaniu aktorów teatru Kultureska w Tarczynie

Spektakl Leśna Afera ma charakter edukacyjny. Uczy dzieci szacunku wobec przyrody i innych osób. Dzięki interaktywnej formie stanowi artystyczną „lekcję”, która poprzez wspólną zabawę realizuje założenia edukacji ekologicznej. Poszerza wiedzę dziecka o sposobach segregacji odpadów oraz możliwościach ich ponownego wykorzystania. Kształtuje umiejętności dbania o środowisko (głównie w zakresie segregacji śmieci), a także uwrażliwia na jego problemy. W zielonym lesie ktoś robi wielki bałagan – rozrzuca śmieci, niszczy drzewa i zasmuca mieszkańców lasu. Dzik Patryk, Sarenka Helenka i Muchomor Marek postanawiają położyć kres postępowaniu tajemniczego intruza. Muszą rozwikłać trudną zagadkę, aby uratować okoliczną przyrodę! Co jednak zrobią, gdy odnajdą „leśnego potwora”? Czy pomogą mu się poprawić i żyć w zgodzie z naturą? To przejmująca i jednocześnie szalenie wesoła historia o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę, a dbanie o przyrodę może uczynić każdego z nas bohaterem. Sztuka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Listopadowe Spotkania z Teatrem Dziecięcym

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=7330&start=15
Informacje8 listopada 2015, 18:00,

Wystawa malarstwa Doroty Buczkowskiej w Piasecznie

8 listopada 2015 roku w godz. 18.00-20.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Buczkowskiej, który odbędzie się w Galerii Przystanek przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawa czynna będzie do 3 grudnia 2015 r. Wstęp bezpłatny.

WYSTAWA MALARSTWA DOROTY BUCZKOWSKIEJ W PIASECZNIE

Najnowsze obrazy Doroty Buczkowskiej to sensualne, pełne malarskich subtelności, organiczne kompozycje. Artystka operuje gestem, swobodnie używa terpentyny. Płótna zdają się być w ciągłym procesie tworzenia, żyją swoim własnym, autonomicznym życiem. Czasami zdaje się nam, że rozpoznajemy jakąś formę, kształt. Jest to jednak jedynie przypadek, konotacje z rzeczywistością to efekt naszych wizualnych przyzwyczajeń. Obrazy Doroty Buczkowskiej to liryczne abstrakcje, a ich głównym bohaterem jest samo malarstwo. Refleksja nad malarskim medium i jego możliwościami jest punktem wyjścia do wizualnej przygody, w której głównymi bohaterami są kolor, gest i terpentyna.

WYSTAWA MALARSTWA DOROTY BUCZKOWSKIEJ W PIASECZNIE

Dorota Buczkowska (1971) wypowiada się w różnorodnych mediach: rysunku, grafice, malarstwie, fotografii, instalacjach, rzeźbie i filmach. Podejmuje tematy związane z percepcją cielesności, fizjologią i biologią ciała, obrazując je za pomocą przekazów metaforycznych, czasami zabarwionych poetycką subtelnością. Dorota Buczkowska w latach 1999-2003 studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, w latach 2003-2004 w Villa Arson w Nicei. Mieszka i pracuje w Warszawie. Wybrane wystawy indywidualne: Królestwo (BWA, Tarnów 2014), Wracam na brzeg rzeki (Galeria Starter, Warszawa 2014), Plain bile would come from the liver (Skulpturenmuseum, Marl 2012), Żółć zwykła brała się z wątroby (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2012), Wystawa indywidualna (Polnisches Institut, Düsseldorf 2012), Miłość do tego co naturalne (Galeria Arsenał, Poznań 2012) Some fragments are incomplete (Galeria Czarna, Warszawa 2011), Projekt badawczy (Galeria Studio, Warszawa 2011), Replikantki (BWA, Katowice 2010); Liverpool Biennale (Wielka Brytania, 2009), Stany Przejściowe (CRAC Sete, Francja 2008), Cyrkulacje (Zak Gallery, Berlin, Niemcy 2007). Prace w kolekcjach prywatnych i publicznych min: Fundacja Sztuki Polskiej ING, PKO S.A, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel–Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Martin, 16 lipca 2019