Informacje28 listopada 2015, 11:00,

Lecący Żuraw - cykliczne zajęcia qigong w Konstancinie-Jeziornie

Zapraszamy mieszkańców na cykliczne zajęcia qigong w Konstancinie-Jeziornie pn.: Lecący Żuraw. Zajęcia będą odbywać się w sezonie jesienno-zimowym, w soboty w godz. 11.00-12.00. Miejsce: KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Spotkania odbywają się w ramach projektu CDN Mieszkańcy Mieszkańcom. Instruktor: Hanna Kwiatkowska (604-094-234).

Starożytni Chińczycy uważali że człowiek jest jednością z przyrodą, wszechświatem od którego w każdej chwili życia czerpie energię (qi). Przed tysiącleciami odkryli, że przez wyciszenie, spokojne głębokie oddychanie i skoncentrowanie umysłu na sekwencji określonych ruchów można spowodować harmonijny przepływ energii w organizmie oraz przywrócić stan naturalnej równowagi, czyli szeroko rozumiane zdrowie.

LECĄCY ŻURAW - CYKLICZNE ZAJĘCIA QIGONG W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Temu właśnie służy praktykowanie qigong. Forma qigong Lecący Żuraw skomponowana jest tak, aby jej wykonanie utrzymywało energię w równowadze. Wśród innych form wyróżnia się tym, że jest uniwersalna. Odblokowuje wszystkie kanały, meridiany i punkty akupunkturowe. Jak mówi Profesor Liu Zhongchun – nauczyciel oraz współtwórca tej formy : „To, co robimy, jest po prostu jednym, wielkim gromadzeniem energii. Dla zdrowia, oczywiście”.

Żuraw to dla Chińczyków symbol długowieczności, zdrowia i energii życiowej. Jego ruchy są płynne i swobodne. Stojąc lub brodząc w wodzie jest piękny i majestatyczny. To właśnie te lekkie, swobodne i pełne gracji ruchy, nie przypominające w niczym znanej nam gimnastyki, mają takie cudowne działanie. Ruch łączy się z oddechem, a wszystko przeniknięte jest skupieniem. To myśl kieruje energią.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=10833
Informacje20 listopada 2015, 19:30,

Świeczowisko zaduszkowe Piaseczno

20 listopada 2015 roku o godz. 19.30 odbędzie się Świeczowisko zaduszkowe. W programie m.in. utwory M. Grechuty, E. Stachury, A. Osieckiej, W. Bellona, A. Zauchy, G. Ciechowskiego. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy na Świeczowisko zaduszkowe.

Świeczowisko zaduszkowe Piaseczno

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019