Informacje12 lipca 2013, 00:00,

LATO W MIEŚCIE Z KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza na cykl wycieczek letnich, który zaczynają już w najbliższą środę 17 lipca 2013 roku o godzinie 10:00. W programie organizatorzy planują: piknik, ognisko, gry sportowe. Tereny zielone i okolica zachęcają do spacerów, jazdy na rowerze oraz wylegiwania się na słońcu! Następne wycieczki organizowane są w kolejne środy, w godzinach 16:00 - 19:30. Rezerwacja biletów przez stronę internetową www.kolejka-piaseczno.com, oraz telefonicznie: 22 756 76 38 lub 607 155 188. Zapraszamy na wycieczki.

LATO W MIEŚCIE Z KOLEJK¡ W¡SKOTOROW¡

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 lipca 2013, 00:00,

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza 14 lipca 2013 roku na imprezę plenerową AKCJA RYNEK. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in. spektakl teatru KOP pt.: JUż LATO, CO TY NA TO. Na scenie na rynku miejskim wystąpi również kapela KOLUMNA ZYGMUNTA, która zagra koncert piosenek warszawskich.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

W programie Akcji Rynek w Piasecznie:

- "JUż LATO, CO TY NA TO" - spektakl teatru KOP
- Kapela "KOLUMNA ZYGMUNTA" - koncert piosenek warszawskich

JUż LATO, CO TY NA TO

"JUż LATO, CO TY NA TO" - spektakl teatru KOP. Postaciami występującymi w tym przedstawieniu są: Pani Lato i Świstak. Akcja toczy się na nadmorskiej plaży. W przedstawieniu piosenki: Lato czeka, Na plaży słońce praży, Jaki piękny widok z góry i Podróżować - śpiewane na żywo.

KAPELA KOLUMNA ZYGMUNTA

KOLUMNA ZYGMUNTA powstała na początku 2004 roku, grająca rdzenny warszawski (czy też - jak sami twierdzą - warsiawski) folk miejski. Inspiracją dla muzyków są piosenki przedwojennej ulicy i kabaretu, nagrania Stanisława Grzesiuka, Staśka Wielanka, Kapeli z Chmielnej czy Kapeli Czerniakowskiej. Zespół tworzą rdzenni warszawiacy, kultywujący tradycje folkowe swojego miasta. Zespół tworzą: Bartek Kubielski - gitara, banjo, Marcin "Kozi" Kozakiewicz - mandolina (potomek akordeonisty Kapeli Brzeskiej), Piotr Prądzyński - akordeon, śpiew, Artur "Rulon" Rutkowski - śpiew. Dokonania: debiut podczas znanego folkowego cyklu "Muzyka w Muzeum" (kwiecień 2004), comiesięczne koncerty w żoliborskim Coyote Club (także wspólnie z celtycką formacją Dudy Juliana) w ramach klubowych edycji imprezy "Wciąż wierzę w Wąski Tor", koncerty w Turcji (lato 2004), koncert plenerowy podczas V-tej edycji "Wciąż wierzę w Wąski Tor" w Runowie oraz na wąskotorowym szlaku Piaseczno - Złotokłos - Runów - Piaseczno (wrzesień 2004), koncert podczas "Festiwalu Grochowska" (październik 2004).
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno