Informacje4 sierpnia 2014, 18:52,

Lato w mieście na sportowo


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sierpniu Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Akcja Lato w mieście trwa. W programie przewidziano liczne gry zespołowe, basen, a także wyjazd do Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie. Ponadto organizatorzy zachęcają do aktywnego wypoczynku w weekendy. W Parku Zdrojowym zaplanowano turnieje: piłki siatkowej i szachowy. Szczegółowy program na plakacie

Lato w mieście na sportowo

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 sierpnia 2014, 15:00,

Dzień Kultury Japońskiej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 3 sierpnia 2014 roku zapraszamy w ramach akcji Rynek Godzina 15 na Dzień Kultury Japońskiej. Przedstawienie dla dzieci (bajka japońska), pokaz aikido, zabawy dla dzieci (sumo), koncert Ragaboy'a, kiermasz produktów japońskich, pokaz tańca NIHON BUYO w wykonaniu Hana Umeda - to wszystko czekać będzie na Państwa tego dnia na miejskim rynku w godzinach 15.00-18.00. Impreza organizowana jest przez Centrum Kultury w Piasecznie we współpracy z restauracją Czas Na Sushi. Serdecznie zapraszamy!

Ten Teatr KWIAT WIŚNI
Dwa małe elfy z czarodziejskiego lasu wybiorą się w niezwykłą podróż do Japonii. Wraz z widzami, będą poszukiwać zaginionego zapachu kwiatu kwitnącej wiśni, który znikną z cesarskiego ogrodu. Przemierzając Japonię spotkają ekscentryczną staruszkę, która nauczy je, jak się parzy wyborną japońską herbatkę, zaprosi do teatrzyku „Origami” i zdradzi tajemnicę ukradzionego zapachu kwiatu kwitnącej wiśni. Aby rozwiązać te i inne zagadki zapraszamy na interaktywną baśń „Kwiat wiśni” z muzyką graną na żywo, która w sposób idealny pobudzi dzieci do twórczego działania i rozwinie ich wyobraźnię. Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska Prowadzenie: Krzysztof Plewako-Szczerbiński Fortepian: Maciej Tomaszewski Instrumenty perkusyjne: Jagoda Jabłonowska

Dzień Kultury Japońskiej w Piasecznie

Pokaz tańca Nihon Buyo
Niektórzy widzą początki tańca buyo w mitycznej opowieści o bogini, która swoim tańcem wywiodła z jaskini boginię słońca Amaterasu i przywróciła ziemi światło. Buyo jest tradycyjną formą, jaką wykorzystywały od wieków japońskie tancerki, gejsze. Od XVIII wieku posługują się nią również aktorzy teatru kabuki wykonujący role kobiece (onna gata). Energia tancerki (lub tancerza) kumulowana jest wewnątrz ciała i stopniowo uwalniana na zewnątrz. Jest to taniec fabularny, opowiadający konkretną historię czasem romantyczną, a nierzadko bardzo erotyczną. Każdy gest ma tu swoje znaczenie. Elegancja łączy się z pełną napięcia formą, zbudowaną poprzez ciągłe poszukiwanie równowagi w przeciwstawnych ruchach. Buyo jest bardzo niejednolite, istnieje wiele jego nurtów - nurt bardziej sceniczny, przypominający w formie współczesny, ukształtowany teatr kabuki, oraz buyo wykonywane przez gejsze – taniec przeznaczony do przedstawiania w bardzo małej przestrzeni, dla kilku mężczyzn. Praktykowanie nihon buyo uczy dużej świadomości własnego ciała, "wytwarzania" kobiecości i zalotności, jaką możemy obserwować u gejsz. Daje również możliwość poznania głębiej kultury japońskiej, a w szczególności jej estetyki i poetyki, jaka jest widoczna w tańcu.

Hana Umeda
Uczennica mistrzyni Nishikawa Fukushino ze szkoły Nishikawa-ryu w Japonii. Wielokrotnie występowała w Polsce, jak również w Tokio i w Berlinie. Od 2009 roku uczy tańca buyo w Warszawie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

RAGABOY
Tomasz Osiecki - muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny, kompozytor. Gra na SITARZE i DILRUBIE (klasyczne instrumenty indyjskie). Z wykształcenia antropolog kultury oraz pedagog. Na scenie i w studiu współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami, min. Masala, Pogodno, T.Love, Behemoth, Renata Przemyk, Halina Młynkova, Michał Rudaś, komponuje dla Meli Koteluk (utwory "Spadochron", "Wielkie Nieba"). Na stałe związany jest z zespołem RARA AVIS, współtworzy duet HEALING INCANTATION oraz gra w zespole ALEKSANDRY STRUNIN. Solo można usłyszeć go podczas chilloutowych RAGABOY LIVE ACT.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie