Informacje23 lipca 2015, 08:00,

Lato w Czersku - zwiedzanie zamku bez przewodnika

QUESTING I GRA ZAMKOWA, czyli CO MOŻNA ROBIĆ W CZERSKU? Zapraszamy do samodzielnego poznawania tajemnic przeszłości ukrytych w Czersku. Proponujemy GRĘ ZAMKOWĄ i QUEST CZERSKI. ZAMEK można zwiedzić szukając historycznych POSTACI, które w ciągu wieków przebywały na czerskim grodzie a potem - zamku. Umożliwia to gra zamkowa KTO TU BYWAŁ?

Lato w Czersku - zwiedzanie zamku bez przewodnika

Z kolei questing pozwala poznać zabytkowy, średniowieczny układ miejski. Dzięki wskazówkom zawartym na specjalnej karcie, każdy może powędrować drogami, którymi ludzie chodzili w Czersku już w średniowieczu i odszukać ślady dawnej świetności książęcego miasta. KARTY do gry i questu można pobrać w zamkowej kasie.

Zamek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=2428&start=30
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11181&start=15
Informacje19 lipca 2015, 10:00,

Zagroda Ojrzanów - wycieczka Chodź na rower po powiecie piaseczyńskim

W najbliższą niedzielę, 19 lipca 2015 roku zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego rowerowania. Chodź na rower – po powiecie to nowy cykl wycieczek rowerowych z przewodnikiem, w którym każdy niezależnie od posiadanego roweru, czy też kondycji fizycznej może wziąć udział. Akcja jest bezpłatna. Dla rowerzystów czekają 3 zróżnicowane tematycznie i dystansowo trasy, po najciekawszych zakątkach Powiatu Piaseczyńskiego. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla uczestników m.in.: losowanie nagród sportowych, kamizelki odblaskowe oraz ubezpieczenie na czas trwania wycieczki, sponsorowane przez Aviva Sp. z o.o.

Zagroda Ojrzanów - wycieczka Chodź na rower po powiecie piaseczyńskim

Śladem poprzednich edycji akcji „Chodź na rower”, w trakcie wycieczki odbędzie się godzinna przerwa na ognisko integracyjne. W tę niedzielę, rowerzystów gościć będzie Zagroda Ojrzanów www.zagroda.ojrzanow.com – magiczne miejsce niedaleko Tarczyna. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą: sprawnego roweru, dętki na zmianę lub łatek, kasku ,dobrego humoru, przyjaciół, rodziny, oraz coś dobrego na ognisko (kiełbaski we własnym zakresie). Osoby chętne do ubezpieczenia proszone są o przygotowanie danych personalnych (pesel, adres zamieszkania). Tempo wycieczek rekreacyjne  Akcja dofinansowywana jest przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej akcji: www.chodz-na-rower.blogspot.com

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=8562&start=45