Informacje12 maja 2018, 06:00,

Lajtowy Puchar 4×4 Extreme Networks w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 maja 2018 roku Offroad Piaseczno organizuje drugą edycję zawodów Lajtowy Puchar 4×4 Extreme Networks. Miejsce: Planeta Zalesie przy ul. Wczasowej 1 w Zalesiu Górnym. Impreza organizowana jest dla Pasjonatów przez Pasjonatów, ludzi którzy biorą czynny udział w rajdach oraz wyprawach, jak również dla osób, które chcą swoją przygodę rozpocząć. Celem organizatorów jest przede wszystkim: dobra zabawa, rozpropagowaniem turystki 4×4 i offroadu, oraz promocja walorów przyrodniczych naszego regionu. Wydarzenie odbywać się będzie w pięciu klasach: Turystyk, Walka, Proto, Quad i Kobiety, co ma na celu dostosowanie tras, do możliwości aut oraz kierowców. W ostatniej klasie dla najlepszych załóg damskich, puchary ufunduje Burmistrz Piaseczna. Zapraszamy na zawody do Zalesia Górnego.

LAJTOWY PUCHAR 4×4 EXTREME NETWORKS W ZALESIU GÓRNYM

Lajtowy Puchar 4×4 Extreme Networks - harmonogram*:
07:30
– otwarcie biura imprezy na prywatnym terenie
– rejestracja załóg, rozdanie materiałów sponsorskich
– plombowanie kart
08:30
– odprawa zawodników
– podstawowe szkolenie zawodników, z zakresu pierwszej pomocy
09:00
– start
18:00 – 20:00
– zamykanie limitu czasowego
– integracja
21:00
– ogłoszenie wyników
– rozdanie nagród dyplomów
* – plan może ulec zmianie

Więcej informacji na temat zawodów, można przeczytać na stronie organizatora www.offroadpiaseczno.pl lub w wydarzeniu: facebook.com/events/1741799449222598/

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 maja 2018, 08:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. Zbadaj się i zyskaj spokój!

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 50-69 LAT W PIASECZNIE

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
-lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:
Piaseczno - 23, 24, 25 maja 2018 r. przy Urzędzie Miasta, ul. Sierakowskiego

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Anna Niemirska

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 50-69 LAT W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie