Artykuł partnerski28 stycznia 2020, 10:12,

Ładowarka obrotowa - poznaj jej możliwości!

Ładowarka obrotowa - poznaj jej możliwości!

Wiele osób nie do końca orientuje się jak odróżnić ładowarki obrotowe od czołowych, jak wygląda budowa tych pierwszych i do jakich zadań można je wykorzystywać. Specjalnie dla wszystkich z nich przygotowaliśmy nasz artykuł, w którym odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące ładowarek obrotowych!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klasyfikacja ładowarek obrotowych

Ładowarki obrotowe należą do kategorii ładowarek teleskopowych. Od pozostałych urządzeń należących do tej samej kategorii odróżnia je charakterystyczna budowa. Zatem jak zbudowana jest ładowarka obrotowa? Tym, co wyróżnia ładowarki teleskopowe jest przede wszystkim obrotowa głowica, która może zmienić pozycję kabiny operatorskiej o blisko 360 stopni w stosunku do podwozia.
Ponadto, najbardziej charakterystyczny dla obrotowych ładowarek parametr to oczywiście wysokość unoszenia. Ładowarki obrotowe słyną z tego, iż są w stanie unosić ładunki na wysokość nawet do kilkunastu metrów. Ale nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ładunki! Dzięki wymiennemu osprzętowi, ładowarki obrotowe z zamontowanym podestem z łatwością unoszą także pracowników. Jest to niezwykle przydatne i wygodne rozwiązanie w budowlanych oraz renowacyjnych pracach na wysokościach.
Zobacz tutaj - jak wyglądają ładowarki obrotowe!

Dodatkowy osprzęt do ładowarek obrotowych

Jak już wspomnieliśmy, ładowarki teleskopowe są jednymi z urządzeń, które mogą korzystać z wymiennego osprzętu, w celu usprawnienia pracy. W przypadku ładowarek obrotowych najpopularniejszym typem stosowane (poza widłami) osprzętu, są:

 • podesty i kosze - mogą różnić się udźwigiem, a tym samym ilością osób i materiałów, które są w stanie jednorazowo unieść - zwykle jest to od 1 do max 3 osób jednocześnie.
 • wciągarki hydrauliczne - umożliwiają uniesienie i przetransportowanie ładunków o dużych gabarytach i nietypowych kształtach.
  Bardzo istotne jest, aby przed zakupem konkretnego dodatkowego elementu sprawdzić, czy będzie on na pewno kompatybilny z wózkiem teleskopowym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lepiej zapytać o pomoc sprzedawcę lub skonsultować się w sprawie porady z takim jak tu - serwisem.

Zastosowanie ładowarek obrotowych

Zastosowanie ładowarek obrotowych

Na co dzień ładowarki obrotowe są wykorzystywane w nieco innych celach niż teleskopowe ładowarki czołowe. Wynika to oczywiście głównie z ich konstrukcji, maksymalnego udźwigu oraz maksymalnej wysokości unoszenia.
Zatem, gdzie korzysta się z usług ładowarek obrotowych?

 • w portach lotniczych;
 • w portach przemysłowych;
 • w tartakach;
 • w branży budowlanej (głównie dekarstwie oraz pracach renowacyjnych i konstrukcyjnych;
 • a nawet w zadaniach z zakresu poprawy szeroko rozumianego usprawnienia infrastruktury drogowej, linii trakcyjnych itd.

Zaletą ładowarek obrotowych jest to, iż w łatwością są w stanie unieść ładunki lub pracowników na duże wysokości, a dzięki niewielkim rozmiarom mogą dojechać bezpośrednio w pobliże docelowego miejsca działań. Umożliwia to wygodną i sprawną pracę.

Używane ładowarki obrotowe

Przedsiębiorcy, których nie stać na zakup nowej ładowarki obrotowej nie muszą się już martwić, gdyż obecnie na rynku dostępne jest wiele modeli używanych sprzętów tego typu. Sprzedaż używanych ładowarek oferują zarówno profesjonalni dealerze, składy wózków widłowych, jak i osoby prywatne.
Zakup używanych sprzętów jest niezwykle opłacalny, pod warunkiem jednak, że wybiera się urządzenia dobrej marki, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dobrą wydajnością.
Jednak dla wszystkich tych, którzy nie chcą nadwyrężać swojego budżetu, poza możliwością zakupu używanych ładowarek obrotowych, istnieje jeszcze jedna opcja - wynajem.

Wynajem ładowarek teleskopowych

Zakup nowych i używanych ładowarek obrotowych jest opłacalny w przypadku przedsiębiorców, którzy na co dzień wykorzystują tego typu sprzęty. Co jednak jeśli ładowarka potrzebna jest jednorazowo na kilka dni lub nawet godzin? Wtedy lepszym rozwiązaniem niż zakup będzie wynajem ładowarki teleskopowej.
Jak wynająć ładowarkę obrotową?
Wystarczy, że w internecie znajdziesz stronę wypożyczalni wózków widłowych i sprzętu jezdniowego unoszącego (np. taką jak tutaj), a następnie wybierzesz interesujący Cię sprzęt. O co warto zapytać przed wynajęciem urządzenia:

 • koszt wynajmu w przeliczeniu na dzień/ motogodziny;
 • minimalny i maksymalny czas trwania umowy;
 • możliwość odliczenia kwoty najmu od kosztów uzyskania przychodu;
 • koszt wynajmu urządzenia wraz z operatorem;
 • formy płatności;
 • oraz bardzo ważne - zapisy dotyczące serwisowania urządzenia oraz przeprowadzania napraw wynikających oraz niewynikających z eksploatacji urządzenia.

Wynajem ładowarek obrotowych

Uprawnienia

Bez względu na to czy decydujesz się na zakup nowej czy używanej ładowarki (bądź też na wynajem sprzętu) powinieneś pomyśleć o uprawnieniach dla pracowników. Jedynym przypadkiem, gdy pracownicy nie muszą posiadać uprawnień na ładowarki teleskopowe jest wynajem urządzenia razem z operatorem.
W każdym innym przypadku, bezwzględnie zabrania się prowadzenia ładowarek wszelkiego typu osobom nieuprawnionym pod groźbą grzywny.

Podsumowanie

Podsumowanie

Ładowarki obrotowe to bardzo przydatne urządzenia o niebywale dużej wysokości unoszenia. Sprawdzają się w wielu branżach - od budownictwa po infrastrukturę drogową.
Nie czekaj i wybierz opcję najlepszą dla siebie, nowe ładowarki obrotowe, sprzęty używane lub wynajem urządzeń na określony czas.

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 stycznia 2020, 08:37,

Zakup dobrych mebli do restauracji

Zakup dobrych mebli do restauracji

Chociaż sklepów specjalizujących się w sprzedaży tradycyjnych mebli jest wiele, to jednocześnie trudno jest znaleźć porządne rozwiązania do restauracji lub innych lokali gastronomicznych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

 1. Bogaty wybór mebli do restauracji
 2. Na co zwrócić uwagę urządzając kawiarnię?
 3. Wyposażenie dla lokali gastronomicznych w najlepszych cenach 

Zamiast więc tracić czas na szukanie odpowiedniej firmy, postaw na sprawdzonego dostawcę mebli. Niezależnie od tego, czy chcesz urządzić kawiarnię, restaurację lub nawet hotel, tutaj zawsze znajdziesz wszystkie potrzebne rozwiązania.

Bogaty wybór mebli do restauracji

W ofercie firmy, która od wielu lat sprzedaje meble do restauracji, dostępne są zarówno starannie zaprojektowane modele, które sprawdzą się w luksusowych punktach, jak również popularne elementy wyposażenia, które są odpowiednie do kawiarni lub małego bistro. Ze względu na bogatą ofertę, która może utrudnić znalezienie idealnych mebli do restauracji, klienci mogą liczyć na wsparcie sprzedawcy. Podpowie on, które modele będą odpowiednie dla konkretnego typu działalności. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie przejrzał dostępne modele, gdyż dzięki temu możesz znaleźć wiele ciekawych inspiracji. 

Na co zwrócić uwagę urządzając kawiarnię?

W zależności od tego, jaki lokal planujesz urządzić, potrzebne będą różne elementy wystroju oraz wyposażenia. Niektóre z nich są jednak wspólne dla wszystkich lokali gastronomicznych, czego najlepszym przykładem są blaty stołowe do restauracji. W końcu trudno wyobrazić sobie jakikolwiek punkt serwujący jedzenie lub napoje, w którym nie będzie wygodnego blatu. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach zapewnienie gościom odpowiedniego komfortu może przełożyć się na to, czy będą chcieli korzystać z twoich usług. W końcu praktycznie w każdej kategorii lokali (a więc kawiarni, barów, restauracji oraz bistro) jest na tyle duża konkurencja, że samo oferowanie najniższych cen może okazać się niewystarczające. Z dobrymi meblami masz więc dużo większe szanse na to, aby odnieść sukces. Tym samym często niedoceniane blaty stołowe odgrywają więc istotną rolę.

Wyposażenie dla lokali gastronomicznych w najlepszych cenach

Na szczęście różnego rodzaju blaty do restauracji oraz pozostałe wyposażenie zawsze znajdziesz na stronie dostawcy wspomnianego w kategorii meble do restauracji. Przy każdym z produktów dostępny jest szczegółowy opis i wysokiej jakości zdjęcia. Planując listę zakupów, koniecznie zwróć uwagę na wysokość i pozostałe wymiary danego mebla, aby wszystko odpowiednio pasowało do twojej restauracji.

autor/źródło: dominova.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie