Informacje28 marca 2017, 18:07,

Łączy nas Wisła - ruszyły konsultacje społeczne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W piątek 24 marca w Górze Kalwarii odbyły się pierwsze konsultacje społeczne w ramach realizowanego przez Piaseczyńskie WOPR projektu Łączy nas Wisła. Projekt ma na celu dokonanie inwentaryzacji i opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego w 2017 roku. Jest on realizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego. Konsultacje społeczne spotkały się z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która zgromadziła się w piątkowy wieczór w Sali OSP w Górze Kalwarii. Prezes Piaseczyńskiego WOPR Piotr Rytko przedstawił zebranym opis projektu Łączy nas Wisła, który obejmować będzie szereg działań podejmowanych w celu finalnej inwentaryzacji i opracowania koncepcji zagospodarowania infrastruktury nadrzecznej Wisły.

ŁĄCZY NAS WISŁA - RUSZYŁY KONSULTACJE SPOŁECZNE

Do najważniejszych z nich można zaliczyć:
1. rozpoznanie, analizę oraz dokonanie inwentaryzacji istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły.
2. promocję projektu Łączy nas Wisła w mediach lokalnych i społecznościowych celem zaangażowania społeczności Powiatu Piaseczyńskiego w tworzenie koncepcji.
3. konsultacje społeczne organizowane na terenie Powiatu Piaseczyńskiego - planowane są trzy spotkania.
4. konsultacje z przedstawicielami Gmin: Góra Kalwaria oraz Konstancin - Jeziorna.
5. wizyty studyjne w przystaniach na terenie kraju.
6. opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego.
7. prezentację multimedialną rezultatów realizacji zadania (inwentaryzacja oraz koncepcja zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły).

Po prezentacji, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, wskazując na cele, jakimi kierowało się Starostwo Powiatowe ogłaszając konkurs, rozpoczął dyskusję o Wiśle na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele nadwiślańskich gmin: Przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Zenon Nadstawny,Wiceburmistrz Góry Kalwarii Marek Rutowicz oraz radny gminy Konstancin Jeziorna Kazimierz Wojdak. W czasie dyskusji mieszkańcy powiatu jak i przedstawiciele władz, prezentowali różne pomysły, wskazywali na potencjalne bariery i kwestie do rozwiązania.

Piotr Rytko nakreślił cele projektu, z których najważniejsze to:
- rozpoznanie potrzeb, wskazanie problemów związanych z istniejącą obecnie infrastrukturą nadrzeczną Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego,
- przygotowanie podstawowej informacji planistycznej, która stanie się początkiem technicznych prac projektowych i posłuży do realizacji inwestycji w tym obszarze,
- zwiększenie świadomości władz gminnych, powiatowych oraz mieszkańców powiatu w zakresie potrzeb dotyczących tworzenia infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie naszego powiatu.

Podsumowując piątkowe konsultacje wicestarosta Strzyżewski podkreślił, że cieszy go duże zainteresowanie tematem. - Ludzie Wisły mieli okazję poznać się, wyrazić swoje oczekiwania, uwagi, marzenia, ale też i chęci do działania. Mam nadzieję, że będzie to przełomowy moment w patrzeniu na Wisłę. Jako rzeką o niesamowitym potencjale z jednej strony i jako miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu z drugiej - powiedział Wicestarosta Piaseczyński. Zakończenie projektu planowane jest na wrzesień 2017r., wówczas odbędzie się prezentacja multimedialna osiągniętych rezultatów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Mariusz Cholewski, 16 lipca 2019
Zapraszamy do dołączenia do społecznej grupy wsparcia :) www.facebook.com/groups/MarinaGoraKalwaria/
Informacje25 marca 2017, 08:57,

Święto teatru w Hugonówce - XIV Festiwal Małych Form Teatralnych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W weekend, 25 i 26 marca zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 na prawdziwe święto teatru przygotowane przez dzieci i młodzież - XIV Festiwal Małych Form Teatralnych. W różnorodnym repertuarze familijnego spotkania z teatrem każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę, 25 marca (w godz. 11-19) o Grand Prix festiwalu będą rywalizowały przedstawienia przygotowane przez uczniów z konstancińskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Ich występy oceni jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, muzykę, scenografię i kostiumy oraz indywidualne i grupowe kreacje aktorskie. Konkurs zwieńczy uroczysta gala, podczas której zarówno młodym artystom, jak i nauczycielom zostaną wręczone nagrody. W ubiegłym roku główną nagrodę zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej, a dwa lata temu triumfował Zespół Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego. Która szkoła wygra w tym roku? Przekonamy się 25 marca.

ŚWIĘTO TEATRU W HUGONÓWCE - XIV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Co roku przedstawienia, zaskakują nie tylko barwnymi strojami oraz imponującą scenografią, lecz także starannie dobraną muzyką oraz perfekcyjną grą młodych aktorów. Na uwagę zasługuje także różnorodność tematów, podejmowanych przez młodzież. O artystycznym poziomie festiwalu świadczą również wybitni artyści, którzy zasiadają w szacownym jury. W tym roku jurorami festiwalu będą reżyser Radosław Dunaszewski oraz aktorzy i reżyserzy Leszek Zduń i Lidia Sycz.

Natomiast w niedzielę, 26 marca (w godz. 11-16) Konstanciński Dom Kultury zaprasza na familijne spotkanie z teatrem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W różnorodnym programie drugiego dnia festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Publiczność będzie mogła bowiem obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających m.in. przy Konstancińskim Domu Kultury, Centrum Kultury Wilanów oraz Centrum Kultury w Piasecznie, a także przy innych ośrodkach.

Poziom spektakli oraz ich tematyka gwarantują świetną zabawę dzieciom i dorosłym. W dwudniowym repertuarze znalazły się zarówno, zabawne, pouczające bajki, jak i wzruszające, przejmujące spektakle, poruszające niezwykle ważne, uniwersalne problemy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież a także rodziców oraz dziadków. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe – wstęp wolny.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

ŚWIĘTO TEATRU W HUGONÓWCE - XIV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

25 MARCA SOBOTA
PRZEGLĄD KONKURSOWY

11.00 – Uroczyste otwarcie
11.00 – 13.00 I blok konkursowy
ZS im. Wł. St. Reymonta „Dworzec ludzkich nadziei”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Powróżyć, powróżyć”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Dziwny potwór”
ZS nr 4 w Słomczynie „Baśniowy ambaras”
13.00 – 14.00 przerwa
14.00-16.00 II blok konkursowy
ZS nr 3 im. ks. J. Twardowskiego „Druga twarz”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Kto pociąga za sznurki”
ZS nr 3 im. ks. J. Twardowskiego „Bajka o poszukiwaniu szczęścia”
ZS nr 2 im. S. Żeromskiego „Kołyszemy się, kołyszemy”
17.00 Uroczyste wręczenie nagród
Spektakl „Biurok – racja” grupy teatralnej Miniatura Konstancińskiego Domu Kultury
Wręczenie nagród XIV FMFT
Spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Jury: Radosław Dunaszewski, Leszek Zduń, Lidia Sycz

26 MARCA NIEDZIELA
WYSTĘPY GOŚCINNE 11.00-16.00

11.00 – 13.00
Grupa Zgraja z Zielonej – „Królowa Śniegu”
Szkoła Marzeń z Piaseczna
Grupa Teatrzaki – „Księżniczki są nudne”
Konstanciński Dom Kultury
Grupa Teatr Expoart – „Mały Książe”
Grupa Instruktorska Nasz Teatrzyk z Piaseczna
13.00 -13.15 przerwa
13.15 – 15.45
Grupa Za Drzwiami – „Cioteczka”
Konstanciński Dom Kultury
Grupa Teatralna CKW – „Grinch, czyli jak to, nie ma Świętego Mikołaja?” Centrum Kultury Wilanów
Grupa Teatralna CKW – „Świąteczne improwizacje”
Centrum Kultury Wilanów
Teatr Etna – „Jak Gyom zostawał starszym panem”
Centrum Kultury w Piasecznie
15.45 Uroczyste zakończenie festiwalu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie