Informacje16 maja 2015, 19:30,

Kwintet TROMBASTIC - Piaseczyńska Wiosna Muzyczna w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną, której pierwszy koncert odbędzie się 16 maja 2015 roku o godz. 19.30. Miejsce: scena na Placu Piłsudskiego. Podczas koncertu wystąpi kwintet instrumentów dętych TROMBASTIC, który odbędzie się w składzie: Piotr Wawreniuk - puzon tenorowy i altowy, Michał Kiljan - puzon tenorowy, Robert Krajewski - puzon basowy, Roman Miller - tuba, tamburyny, Tomasz Wawreniuk - perkusja. W programie m.in.: Jan z Jasiennej, Jan z Lublina, Michael Praetorius, Pierre Phalese, Michael Susato, Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Kazimierz Serocki. Zapraszamy na kwintet instrumentów dętych TROMBASTI.

Kwintet instrumentów dętych TROMBASTIC - Piaseczyńska Wiosna Muzyczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

TROMBASTIC to warszawski zespół wąskomenzurowych puzonów historycznych, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki z okresu renesansu i baroku .Ten jedyny w swoim rodzaju w Polsce zespół gra na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Są to mistrzowskie instrumenty wykonane w najbardziej renomowanych manufakturach niemieckich: Finke i Meinl. Zespół posiada również instrumenty zbudowane około 1960 roku przez polskiego mistrza Sicińskiego - kopie najwspanialszych puzonów wykonanych w XVI w Norymberdze.

Kwintet TROMBASTIC

Trombastic wypracował dwa kierunki brzmieniowe: jeden to granie wyłącznie w składzie puzonowym (jako consort) i drugi, w którym dla wzbogacenia spektrum brzmieniowego zapraszani są muzycy grający na innych instrumentach oraz śpiewacy. Zespół na scenie prezentuje się wyjątkowo, a instrumenty brzmią wspaniale i monumentalnie. W przeszłości puzoniści, dzięki dostojnemu brzmieniu tego instrumentu, byli zapraszani do gry w kapelach królewskich, książęcych, biskupich, miejskich i kościelnych. Ponadto puzon tenorowy jako donośny instrument świetnie się sprawdzał w kapelach ludowych wykonujących muzykę taneczną. Zachowały się opisy Telemanna podróżującego po naszych ziemiach, któremu zdarzało się słuchać kapel grających w składzie: regal, puzon i bęben…

Nawiązując do tych tradycji zespół od 1987 roku regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Był gościem najważniejszych polskich festiwali muzyki dawnej, a także w Czechach, Holandii, Norwegii, Grecji i w Niemczech. Artyści brali udział w mistrzowskich kursach u prof. Stephena Andersona (Univarsity of Kansas), prof. Ardasha Marderosiana (Chicago Liric Opera), Gasa Geversa (Utrecht) i innych. Puzoniści współpracują z wieloma innymi zespołami muzyki dawnej np. Ars Nova, Kapela Jasnogórska, La Tempesta czy Orkiestra Złotego Wieku, z którymi dokonali wielu nagrań archiwalnych i płytowych. Muzycy Trombastic oprócz dbałości o stronę wykonawcza zajmują się również odszukiwaniem i opracowaniem nieznanych utworów muzyki polskiego i europejskiego renesansu, dzięki czemu odzyskują one dawną świetność.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=369&start=15
Informacje16 maja 2015, 19:00,

Akcja fotograficzna Nocne Łowy w Noc Muzeów Konstancin-Jeziorna

16 maja 2015 roku odbędzie się akcja fotograficzna pn.: Nocne Łowy w Noc Muzeów. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wydarzenie będzie połączeniem akcji portretowej i warsztatów fotografii analogowej. Zdjęcia wykonamy aparatem wielkoformatowym a naświetlony materiał wywołamy w czarno - białej ciemni. Akcja jest przewidziana jako atrakcja - niespodzianka dla osób odwiedzających Hugonówkę. Niespodziewany ma być efekt pracy oraz niektóre elementy procesu twórczego. Można przyjść z własnym pomysłem na zdjęcie portretowe lub zdać się na element zaskoczenia.

Akcja fotograficzna Nocne Łowy w Noc Muzeów Konstancin-Jeziorna

Uczestnicy za trud pozowania otrzymają: moc wrażeń, twórczy ferment, doświadczenie powstawania obrazu w wywoływaczu i pamiątkowe zdjęcie. Celem akcji jest propagowanie fotografii analogowej. Wstęp wolny w sobotę 16 maja w godzinach 19,00 - 24,00, czas trwania ok 20 min. na osobę (lub grupę osób w przypadku zdjęcia grupowego). Zapisy nie są konieczne lecz będą mile widziane i gwarantują udział w zajęciach (proszę podać imię, nazwisko, ilość osób i preferowaną godzinę): 602 461 029 lub Tom@photobyMysluk.pl Prowadzenie - fotograf Tomasz Myśluk / photobyMysluk.pl

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11133