Informacje23 marca 2010, 00:00,

KWIATY WE W£OSACH wystawa Aleksandry Gąsowskiej

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola oraz Galeria na Górce we Władysławowie serdecznie zapraszają na wystawę prac plastycznych Aleksandry Gąsowskiej - KWIATY WE W£OSACH. Wystawę można oglądać od 25 marca do 19 kwietnia 2010 roku w Galerii na Górce przy ul. Wojska Polskiego 64 we Władysławowie. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 marca 2010 roku o godz. 19.00. Zapraszamy.

Kwiaty we włosach wystawa Aleksandry Gąsowskiej

Cykl KWIATY WE W£OSACH, zrodził się z inspiracji sztuką dziecięcą. Dzbanek z kwiatami jest symbolem dobrych życzeń, świętowania i piękna. Dzieci powielają dzbanki bez namysłu i zastanowienia. Za każdym razem są to inne dzbanki, smutne lub wesołe, pokraczne lub dystyngowane, pośpieszne albo leniwe. Kwiaty są zbyt piękne, aby je naśladować i zbyt trudne do naśladowania. Dlatego na wystawie zobaczymy wymyślone kwiaty, w rozmaitych dzbankach, a każdy z nich w innym nastroju.

Aleksandra Gąsowska urodziła się w Warszawie w 1975 r. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Charakteryzacji oraz Archeologię i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania jest plastykiem i od lat, w swojej pracy, zajmuje się aranżacją plastyczną i dekoracją. Jako stylista współpracowała z najlepszymi wydawnictwami i agencjami reklamowymi. Prowadziła także warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Obecnie animuje życie kulturalne w Ośrodku Kultury w Lesznowoli i jest opiekunem „Galerii na Górce” we Władysławowie. Trudno wymienić jedną, najważniejszą technikę plastyczną, którą posługuje się artystka. Jej twórczość to odpoczynek i pasja. Od wielu lat eksperymentuje z różnymi materiałami. Przedmioty stają się natchnieniem do wykonania kolejnej pracy. W swojej kolekcji domowej ma ręcznie robione zabawki, rzeźby, obrazy olejne, akwarele, kolaże i wiele innych miniaturowych dzieł sztuki. Oddawanie rzeczywistości jest dla artystki niewystarczające. Jej prace są wytworem wyobraźni. Jest w nich nastrój, kolor, wspomnienia i to co tylko artysta może zobaczyć z zamkniętymi oczami.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje23 marca 2010, 00:00,

CZERLOTKA - słodycz ziemi czerskiej w Górze Kalwarii

Z najsłodszą przyjemnością informujemy, że od jutra w obu cukierniach Góry Kalwarii, dostępna będzie słodycz ziemi czerskiej. Czerlotka to jedyna w swoim rodzaju odmiana szarlotki wykorzystującą czerskie jabłka i wiśnie. Dla zachowania niezwykłego smaku owoców zawiera duże kawałki najlepszych jabłek. Ich oryginalny sposób przygotowania niech pozostanie słodką tajemnicą cukierników z Góry Kalwarii.

CZERLOTKA - słodycz ziemi czerskiej w Górze Kalwarii

Podstawę znacznych gabarytów ciastka stanowi staropolskie, domowe, kruche ciasto. Czerlotkę pokrywa królewska korona, wykonana z delikatnej bezy przyprószonej ceglanym cynamonem. Więcej informacji na stronie: www.czerlotka.pl Koszt 200 gramowej słodkości to 3,90 zł. Lokalną słodycz inicjuje Stowarzyszenie "Kalwaryjska". życzymy smacznego!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria