Informacje1 listopada 2018, 07:00,

Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych grobów w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Powstały w 2000 roku Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, w godzinach od 8.00 do 17.00 przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafialnego.

KWESTA NA RZECZ RENOWACJI ZABYTKOWYCH GROBÓW W PIASECZNIE 2018

Kwestujący będą obecni na cmentarzu parafialnym i komunalnym w Piasecznie. Zapraszamy Szanownych Mieszkańców Piaseczna i gości Naszego Miasta do udziału w tegorocznej kweście. Zapraszamy też wolontariuszy, chcących pomóc w zbiórce pieniędzy. Dotychczasowe działania podjęte przez Komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły przywrócić cmentarzowi parafialnemu właściwą mu rangę.

Cmentarz parafialny powstał w 1796 r., a do rejestru zabytków został wpisany w roku 1991. Na tego terenie znajduje się wiele zabytkowych grobów, które wymagają pilnych działań konserwatorskich. Najstarszy pomnik pochodzi z 1808 r.Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie podjął się zadania ochrony śladów zbiorowej pamięci – części naszej lokalnej historii i tożsamości. W roku 2018 rozpoczęto prace renowacyjne przy kolejnych siedmiu zabytkowych nagrobkach. Tym razem są to pomniki pochodzące głównie z XIX wieku. Koszt ich renowacji wynosi 101 563,00 zł. Dochód z tegorocznej kwesty przeznaczony zostanie na dofinansowanie renowacji tych właśnie XIX-wiecznych pomników. Kwesta zarejestrowana jest pod numerem 218/4318.

W imieniu Komitetu z wyrazami szacunku,
Przewodniczący SKRCP Zbigniew Mucha

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 października 2018, 17:00,

Mężczyzna idealny w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 października 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Góry Kalwarii na spektakl pt.: Mężczyzna idealny. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii. W Górze Kalwarii wystąpią: Małgorzata Lewińska, Krzysztof Ibisz, Artur Dziurman, Andrzej Beya-Zaborski.

MĘŻCZYZNA IDEALNY W GÓRZE KALWARII

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy'om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą "wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej "wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości - może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem "rozbierany poker", jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają. Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat...

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie