Informacje21 listopada 2012, 00:00,

Kwesta na rzecz Radosnej Wigilii w Piasecznie

24-25 listopada 2012 r. w godz. 12.00-19.00 odbędzie się świąteczne kwestowanie na rzecz akcji charytatywnej RADOSNA WIGILIA 2012, organizowane przez Fundację Dialog, Edukacja, Kultura. Zbiórka pieniędzy przeprowadzona zostanie na terenie sklepów AUCHAN Piaseczno, DECATHLON Piaseczno. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup środków czystości dla uczestników akcji Radosna Wigilia.

KWESTA NA RZECZ RADOSNEJ WIGILII

W każdym ze sklepów będzie punkt informacyjny, w którym będzie można uzyskać szerszych informacji o Radosnej Wigilii, obejrzeć zdjęcia z ubiegłych lat a przede wszystkim spędzić mile czas w przesympatycznym towarzystwie wolontariuszy. W kwestowaniu wezmą udział Radni Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminy Piaseczno. Zapraszamy serdecznie.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Radosna Wigilia w Piasecznie

Informacje23 listopada 2012, 00:00,

Informacja UMiG: Piaseczno nie podnosi podatków od nieruchomości w roku 2013

Burmistrz wycofał z porządku sesji Rady Miejskiej uchwałę dotyczącą zmian podatku od nieruchomości w roku 2013. Większość samorządów, przygotowując swoje budżety, jedno ze źródeł wzrostu dochodów upatruje w podnoszonych podatkach lokalnych. Niektórzy sąsiedzi Piaseczna podnoszą je o kilkanaście procent. W naszej gminie zdecydowano jednak o zamrożeniu stawki podatku od nieruchomości na poziomie tej z 2012 r.

Piaseczno nie podnosi podatków od nieruchomości w roku 2013

– Chcę pozostawić podatek na dotychczasowym poziomie. To krok w kierunku naszych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy i tak wystarczająco odczuwają skutki kryzysu gospodarczego – komentuje swoją decyzję burmistrz Zdzisław Lis.
Taka decyzja ma jednak swoje konsekwencje. – Przygotowaliśmy projekt budżetu skrojony na miarę, zakładający wzrost dochodów, oparty na optymistycznych prognozach – tłumaczy burmistrz Zdzisław Lis. – Musimy mieć jednak świadomość, że jeśli nastąpią niesprzyjające okoliczności zewnętrzne, załamie się koniunktura czy pojawi konieczność nieprzewidzianych wydatków, to będziemy musieli sobie z tym poradzić, dysponując tym, co mamy – dodaje.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno