Informacje31 maja 2007, 00:00,

Kursy językowe i warsztaty ceramiczne w Chylicach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na serię 3 kursów językowych oraz warsztaty ceramiczne pod patronatem prywatnego serwisu informacyjnego powiatu piaseczyńskiego: powiat-piaseczynski.info. Kursy językowe: 3 tygodniowy intensywny 30 godzinny kurs dla dorosłych; 3 tygodniowy, 30 godzinny intensywny kurs Longmana dla dzieci od lat 8-13 (ten kurs odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej) oraz ostatnio cieszący się największym powodzeniem 15 h kurs z pełnym przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Wszystkie kusy prowadzone są w języku angielskim przez Brytyjczyka (www.nativespeaker.webpark.pl) z 22 letnim doświadczeniem w nauczaniu. Cena kursu to 300 złotych za każdy z kursów.

Warsztaty Ceramiczne: 30 godzin (10 spotkań po 3 x 45 min). W zależności od kursu oplata za materiały (25 zł - 50 zł). Ilość miejsc: 6 (zajęcia odbędą się jeśli uda się zebrać grupę 6 osobowa). W przypadku kursu Interview Prep - dopuszcza się grupę 4 osobową. Kursy odbędą się w Chylicach przy ul. Broniewskiego 2A, Regularna cena intensywnego kursu to 699 złotych.

Niestety nie dysponujemy jeszcze profesjonalnym lokalem, ale mamy lokal zastępczy, gdzie zmieści sie 6 osób. Po kursie wszyscy uczestniczy otrzymuje dyplom lub certyfikat uczestnictwa w kursie. żeby przystąpić do kursu wystarczy poziom średnio zaawansowany.

Warunkiem zapisania się na kurs w wyżej podanej cenie jest odpowiedz na 3 pytania:
1. Podaj imię i nazwisko radnego najintensywniej współpracującego z naszym prywatnym serwisem powiatu piaseczyńskiego.
2. Podaj lokalizację Domu Aukcyjnego HESS.
3. Którą rocznicę obchodziła w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatkach?

Odpowiedzi na wszystkie pytania można znaleźć w serwisie. Szczegółowe informacje pod numerem tel: 0506 504 833 lub email: kasiahendren@hotmail.com

Zapoznaj się z terminami w czerwcu: bank-przyslug-terminy.doc
autor/źródło: Kasia Hendren - współpraca z serwisem powiat-piaseczynski.info

Napisz komentarz

Informacje31 maja 2007, 00:00,

Thomson Displays Polska - odpowiedź Burmistrza Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W nawiązaniu do spraw związanych ze zwolnieniami w Thomson Displays w Piasecznie, Marcin Kania jako Pełnomocnik Powiatowy Socjaldemokracji Polskiej w Powiecie Piaseczyńskim wysłał 21 maja 2007 roku, pismo interwencyjne do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego. Po kilku dniach otrzymał odpowiedź z Urzędu Gminy, w której możemy przeczytać:

Uprzejmie informuję, że władze gminy nie są uprawnione do bezpośredniej ingerencji w działania prywatnego podmiotu, jakim jest firma TDP w Piasecznie, oraz procesu negocjacyjnego pomiędzy prywatnym pracodawcą a związkami zawodowymi.

Biorąc jednak pod uwagę aspekt społeczny i ewentualne konsekwencje związane z restrukturyzacją największego zakładu na terenie gminy Piaseczno, burmistrz spotkał się z dyrekcją Thomson Displays Polska oraz wiceprezydentem koncerny Videocon Arvindem Bali.

Thomson Displays Polska – odpowiedź Burmistrza Piaseczna
kliknij aby powiększyć

Na tym spotkaniu przedstawiciele indyjskiego koncernu Videocon przedstawili wizję rozwoju firmy w Piasecznie. Kłopoty finansowe zakładu w Piasecznie związane są z przełomem w technologii produkcji ekranów. Szacuje się, że w 2009 roku już ponad 90% światowej sprzedaży stanowiły będą ekrany LCD. Kineskopy nawet najnowszej generacji produkowane w Piasecznie nie znajdą popytu na światowych rynkach. Fabryka w Piasecznie generuje kilkanaście milionów EURO strat każdego miesiąca. Koncern Videocon posiada kapitał oraz dostęp do technologii produkcyjnej odpowiedniego szkła i matryc LCD i chciałby taką produkcję uruchomić w Piasecznie. Polska byłaby wówczas pierwszym krajem w Europie, produkującym matryce LCD. Warunkiem stawianym przez inwestora jest radykalna restrukturyzacja zakładu, która jego zdaniem nie jest możliwa bez likwidacji znaczącej ilości miejsc pracy w najbliższym czasie. Po uruchomieniu nowej produkcji Koncern Videocon przewiduje ponownie zwiększenie liczby zatrudnionych osób.

Burmistrz Piaseczna czyni starania, aby zwrócić uwagę polityków na bieżące problemy w TDP, gdyż koncern uzależnia swoje przyszłe inwestycje w Piasecznie od zaangażowania się polskiego rządu. Sprawa jest bardzo delikatna, gdyż hindusi nie uzyskawszy odpowiedniego wsparcia mogą całkowicie wycofać się z Piaseczna i Polski.

Jak Pan widzi sprawa jest złożona i poważna, że znacznie wykracza poza możliwości negocjacyjne samorządu. Co się tyczy wspomnianego przez Pana specjalnego programu umożliwiającego znalezienie pracy osobom zwolnionym, to nie została jeszcze podjęta przez pracodawcę żadna konkretna decyzja. Nie wiemy, kto miałby być zwolniony oraz ile z tych osób jest mieszkańcami gminy Piaseczno. Thomson Displays Polska zatrudnia pracowników z całej aglomeracji warszawskiej, tylko ich mniejsza część mieszka w Piasecznie. Oczywiście, gdy zajdzie taka potrzeba włączymy się w program pomocowy przygotowywany przez Powiatowy Urząd Pracy.


Pismo zostało podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego. Dokument umieściliśmy w załączeniu, jako screen pisma skierowanego do Marcin Kania jako Pełnomocnika Powiatowego Socjaldemokracji Polskiej w Powiecie Piaseczyńskim.

Osoby, które są zainteresowane sprawą Thomson Displays Polska zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie:
- Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22)
- Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21)

Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego w temacie: Masowe zwolnienia w Thomson Displays.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie