Informacje16 stycznia 2016, 09:00,

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej udzielanej dzieciom


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 stycznia 2016 roku w godz. 09.00 - 15.00 odbędzie się Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Udzielanej Dzieciom. Koszt: 90 zł /os; 80 zł/ os. dla opiekunów uczestniczących w zajęciach Wszechnicy Rodzica Honorujemy Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny. Kurs prowadzą instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej.

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UDZIELANEJ DZIECIOM

Kurs pierwszej pomocy dzieciom został opracowany z myślą o tych, którzy na co dzień pracują lub przebywają z dziećmi rodzicach, opiekunkach, pracownikach placówek oświatowych. Podczas kursu uczestnicy ćwiczą poszczególne kroki postępowania, jakie należy podjąć podczas udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu dzieci i niemowląt.

Grupa liczy od 7 do 10 osób. Większość czasu poświęcona jest na zajęcia praktyczne i ćwiczenie scenariuszy, które umożliwiają kursantom zastosowanie zdobytej wiedzy i poznanych umiejętności w konkretnych sytuacjach.

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UDZIELANEJ DZIECIOM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=7998
Informacje14 stycznia 2016, 19:00,

Alpine wall tour Trylogia Alpejska - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie, podczas którego odbędzie się pokaz slajdów Łukasza Dudka i Jacka Matuszka pn.: Alpine wall tour - Trylogia Alpejska. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

ALPINE WALL TOUR TRYLOGIA ALPEJSKA - KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Jacek Matuszek to utalentowany fotograf i filmowiec, wicemistrz Polski w Boulderingu z 2007 roku, instruktor wspinaczki. Regularnie pokonuje w skałach drogi do 8c. Do swojego wykazu zdążył już zapisać perełki takie jak Pata Negra 8c, Fumar Perjudica 8c, Geminis 8b+ oraz kilka 8a OS. Reprezentant Polski na arenie międzynarodowej.

Łukasz Dudek to pierwszy polski wspinacz, który pokonał mityczną granicę trudności 9a. Jest autorem najtrudniejszych propozycji wspinaczkowych w Polsce: drogi sportowej Made in Poland 9a oraz boulderu Ali Baba 8B+. Wielokrotny medalista zawodów Pucharu Polski na prowadzenie, były członek Kadry Narodowej. Wykaz z trzynastoma drogami za 9a (w tym takie klasyki jak Martin Krpan, Underground, Estado critico, Jungle Speed czy Xaxid hostel) plasuje go w światowej czołówce wspinaczy skalnych.

ALPINE WALL TOUR TRYLOGIA ALPEJSKA - KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Razem od kilku lat konsekwentnie realizują kolejne górskie projekty. Pierwszym poważnym wyzwaniem, rzuconym w 2013 roku, było pokonanie Trylogii Alpejskiej*, czyli trzech legendarnych dróg, które w momencie powstania stanowiły najtrudniejsze wielowyciągowe propozycje na świecie. W 2013 roku zespołowi udało się poprowadzić End of Silence (X+, 350 m), a rok później sięgnąć po Des Kaisers neue Kleider (X+, 250 m). Finał już blisko: ostatnia prosta to zlokalizowany w szwajcarskim Rätikonie Silbergeier (X+, 200 m), z którym Łukasz i Jacek zamierzają zmierzyć się w tym sezonie w ramach projektu Alpine Wall Tour. Projekt obejmuje również dwa inne cele: blisko kilometrową drogę Brento Centro 8b we włoskiej dolinie Sarca, którą zespół zdążył już pokonać w czerwcu tego roku, dokonując jednocześnie pierwszego powtórzenia oraz słynną PanAromę (8c, 500 m) autorstwa wizjonera wspinaczki, Alexandra Hubera. Znajdująca się na Cima Ovest di Lavaredo linia to jedna z trzech najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych dróg świata. Biegnie największym dachem skalnym w Alpach, będącym marzeniem każdego alpinisty…

*Trylogia Alpejska - w 1994 roku Thomas Huber, Stefan Glowacz i Beat Kammerlander dokonali pierwszych przejść futurystycznych wówczas linii, które wyznaczyły nowe standardy w sporcie wspinaczkowym. Trudności End of Silence X+ (Alpy Berchtesgadeńskie), Des Kaisers neue Kleider X+ (Wilder Kaiser) i Silbergeier X+ (Rätikon) nie plasują się wprawdzie w górnej granicy dzisiejszej tabeli, jednak faktyczną trudność i klasę linii potwierdza fakt, iż do tej pory wszystkie trzy cele udało się zrealizować zaledwie… czterem osobom na świecie (Beat Kammerlander, Harald Berger, Ondra Beneš i jedyna dama w towarzystwie – Barbara Zangerl).

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=5034&start=30

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie