Informacje27 czerwca 2014, 17:00,

Kult wystąpi na Wolprezie Dobrej Woli w Piasecznie

Informujemy, że gwiazda polskiego rocka Kazik Staszewski wystąpi z zespołem KULT w Parku Miejskim w Piasecznie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 27 czerwca 2014 roku, jako gwiazda III edycji Wolprezy. Zanim na scenę o godz. 19.30 wejdzie zespół Kult, wcześniej od godz. 16.00 jako suporty zagrają: Kolorofonia, Vecordia, V8, Quqa. Wolpreza to koncert plenerowy w podziękowaniu wolontariuszom, organizowany przez Stowarzyszenie Dobra Wola. W zeszłym roku gwiazdą była Luxtorpeda, która do parku przyciągnęła tłumy mieszkańców.

Kult wystąpi na Wolprezie Dobrej Woli w Piasecznie

W trakcie imprezy prowadzona będzie loteria fantowa, w której każdy los wygrywa, a dochód przeznaczony będzie na działania dobroczynne stowarzyszenia. Odbędzie się też na scenie wręczenie zasłużonym wolontariuszom i przyjaciołom statuetek „Anioły Dobrej Woli”. Patronat nad Wolprezą objęli m.in.: Minister Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Mazowiecki, Kurator Mazowiecki, Starosta Piaseczyński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Kult powstał na początku 1982 roku, jego założycielem i liderem jest Kazik Staszewski. Zespół zasłynął atmosferą tworzoną na koncertach oraz niekonwencjonalnym przesłaniem piosenek. W 1986 r. nagrali pierwszą, utrzymaną w punkowym klimacie płytę „Kult”. W 1998 r. Kult wydał płytę z tekstami Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika, trafił nią w gusta wszystkich pokoleń, i zyskał ogólnopolską sławę. W 2010 roku zarejestrowany został przez MTV w Och Teatrze, jeden z najlepszych polskich rockowych koncertów akustycznych MTV Unplugged. Do dziś na koncie zespołu jest 14 płyt. Ostatnia - „Prosto” - ukazała się w maju 2013 r. szybko zyskując status złotej płyty. Kazik Staszewski udziela się w wielu innych formacjach rockowych, a jego solowe wcielenie to po prosty Kazik – jeden z protoplastów polskiego rapu. Staszewski jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Paszportu Polityki. Znany jest z tego, że nie odbiera nagród muzycznych, który w swojej karierze otrzymała dziesiątki.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje23 czerwca 2014, 19:00,

Premiera PIOSCENKI w Centrum Kultury Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na premierę PIOSCENKI, która odbędzie się 23 czerwca 2014 roku o godz. 19.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Scenariusz i reżyseria - Ewa Kłujszo. W kwietniu została powołana do życia nowa grupa teatralna złożona z osób dorosłych pn.: Teatr Po Dwudziestej. Po zaledwie dwóch miesiącach pracy pragną pokazać publiczności krótki program złożony z tekstów i piosenek kilku ich ulubionych autorów, między innymi Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory. Zapraszamy!

Premiera PIOSCENKI w Centrum Kultury Piaseczno