Informacje2 sierpnia 2016, 11:00,

KULINARNE PODRÓŻE czyli warsztaty podróżniczo-kulinarne dla dzieci

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na KULINARNE PODRÓŻE, czyli warsztaty podróżniczo-kulinarne dla dzieci. Na proponowanych zajęciach dowiemy się o regionalnych potrawach, a także zwyczajach i innych ciekawostkach związanych z danym regionem świata. Poprzez aktywność ruchową, muzyczną i plastyczną, a przede wszystkim kulinarną (proste potrawy do przygotowania w warunkach muzealnych) sprawimy, iż każdy z uczestników wzbogaci swoją wiedzę i będzie miał okazję do poznania nowych przypraw, smaków, zapachów czyli przeżycia wspaniałej zabawy.

KULINARNE PODRÓŻE CZYLI WARSZTATY PODRÓŻNICZO-KULINARNE DLA DZIECI

TERMIN: 2-4.08.2016 r., godz. 11.00 – 13.00
MIEJSCE: Muzeum Regionalne w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10
KOSZT: 10 zł/ 1 warsztat
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: muzeumpiaseczno@kulturalni.pl lub 22 737 23 99
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Program warsztatów KULINARNE PODRÓŻE:
2 sierpnia (wtorek) - „wyruszymy” do krajów leżących nad Morzem Śródziemnym zapoznając się z tradycjami i smakami kuchni włoskiej, chorwackiej i greckie
3 sierpnia (środa) - „odbędziemy” podróż do Afryki Północnej (Maroka, Tunezji, Egiptu); zagościmy u Beduinów w oazie, posmakujemy egzotycznych owoców, przygotujemy prostą potrawę w oparciu o kaszkę kuskus
4 sierpnia (czwartek) - „odwiedzimy” Meksyk; poznamy tamtejsze zwyczaje kulinarne, łączące w sobie tradycje prekolumbijskie i hiszpańskie; dowiemy się co to jest taco, salsa, pozole; przygotujemy sos guacamole, na bazie awokado.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje1 lipca 2016, 20:00,

oldBREAKOUT zagra na Rynku Muzycznym w Piasecznie

1 lipca 2016 roku zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Rynek Muzyczny. O godz. 20.00 na miejskim rynku wystąpi zespół oldBREAKOUT.

oldBREAKOUT zagra na Rynku Muzycznym w Piasecznie

Od maja do sierpnia, w piątkowe wieczory, Centrum Kultury w Piasecznie organizuje koncerty w ramach cyklu Rynek Muzyczny. Na scenie plenerowej w Piasecznie wystąpią grupy folkowe, jazzowe, bluesowe, popowe, rockowe, oraz te, grające piosenkę literacką.

W piątek 1 lipca, przed pierwszym w tym roku kinem plenerowym, wystąpi reaktywowany kultowy zespół w kultowym składzie. To grupa BREAKOUT zgodnie z przesłaniem wynikającym z jej nazwy, przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy „bigbitem” i rock&rollem lat sześćdziesiątych a późniejszą muzyką rockową i bluesrockową. Formację oldBREAKOUT tworzą współzałożyciele zespołu : Krzysztof Dłutowski /klawisze/ i jeden z najlepszych polskich bluesmanów harmonijkarzy – Tadeusz Trzciński a także były basista grupy Zbigniew Wypych. Skład uzupełniają znakomici muzycy : Dariusz Samoraj /gitara/ i Vlodi Tafel /perkusja/. Nowym wokalistą grupy jest śląski bluesman – Kazimierz Pabiasz W programie koncertu stare utwory BREAKOUT jak i te z najnowszej płyty. Więcej informacji na stronie www.oldbreakout.pl Zapraszamy na koncert zespołu oldBREAKOUT do Piaseczna!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie