Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Kuba Sienkiewicz zagra w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert KUBY SIENKIEWICZA z zespołem. Jeśli chcecie na żywo zobaczyć i usłyszeć jedną z największych gwiazd polskiej muzyki pop-rockowej zapraszamy do Ósemki 19 stycznia 2013 roku o godz. 21.00. Bilety wstępu w cenie 30 zł. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, które klub może zaoferować - właściciele lokalu proponują wcześniejszy zakup biletów.

KUBA SIENKIEWICZ ZAGRA W 8 BALL CLUB PIASECZNO

Więcej informacji, przeczytacie na stronie 8 Ball Club: www.8ballclub.pl 8 Ball Club znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was do klubu bilardowego 8 Ball Club na występ Kuby Sienkiewicza z zespołem.

Kuba Sienkiewicz - Ona jest.. Koncert w 8-Ball Club Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 stycznia 2013, 00:00,

Rasowe koty można było oglądać w Piasecznie

72 wystawców z 6 krajów zaprezentowało najpiękniejsze, rasowe koty na międzynarodowej wystawie zorganizowanej 12-13 stycznia w Piasecznie. To niecodzienne wydarzenie, nad którym patronat objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, zorganizował Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych IBSCC należący do World Cat Federation.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Podczas dwóch dni można było oglądać wspaniałe rasowe koty z hodowli polskich, estońskich, litewskich, rosyjskich, niemieckich i finlandzkich. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem – odwiedzających było ponad 2 tysiące. Wzrok przyciągały najliczniejsze na wystawie koty brytyjskie a także bardzo reprezentacyjne persy, rzadko spotykane na wystawach z uwagi na ogrom pracy pielęgnacyjnej, której wymagają. Z zagranicy przybyły na wystawę również koty rasy szkocki fold, charakteryzujące się klapniętymi uszkami i okrągłymi główkami. Nie zabrakło także kotów rasy gigant afrodyty. Te pochodzące z Cypru koty są objęte ochroną, gdyż wyspiarze polowali na nie i znacznie zmniejszyli ich populację naturalnie tam żyjącą.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Konkursowe show, oceniane przez niemieckich sędziów, wyłoniło zwycięzców zarówno sobotniej jak i niedzielnej wystawy. Najlepszy z najlepszych pierwszego dnia konkursu okazał się kot GIC DANTE JOVILGA* rasy amerykański curl długowłosy, z Litwy. Miejsce na najwyższym stopniu podium drugiego dnia wystawy zajął kot EC JAMES SUN&SNOW rasy brytyjski krótkowłosy, z Rosji. Niemałe emocje wywołało również rozstrzygnięcie konkursu na Kota Publiczności. Statuetka, ufundowana i wręczona przez burmistrza Piaseczna, trafiła do kota WCH OLAFA AMIBIAL*, rasy maine coon, którego opiekunką jest Pani Stanisława Kilarska, prowadząca hodowlę „Kaprysowo”. – Chciałem przyjechać do Państwa z moim kotem, ale kot jak to kot, chadza własnymi drogami i akurat udał się na jakąś przechadzkę – tłumaczył burmistrz Zdzisław Lis, komplementując przy okazji poziom imprezy i piękne zwierzęta.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Podczas wystawy zbierano dary na potrzeby Kociego Azylu z Konstancina-Jeziorny. Przekazane zostaną one wkrótce Fundacji Św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom", która prowadzi to schronisko.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno