Informacje9 września 2019, 12:43,

Kto dostanie Odznakę Honorową Powiatu? Zgłoś kandydaturę

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Przewidywany termin przyznawania odznaki w tym roku to połowa listopada 2019. Wnioski powinny być zatem złożone do 13 września 2019.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Odznaka jest wyróżnieniem za szczególne zasługi obywatelskie

W naszym Powiecie jest wiele osób, które wyróżniają się swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem, aktywnością, troską o innych. Ich działania dotyczą różnych obszarów życia i sfer zawodowych, jedno ich jednak łączy – podejmują swoistą „służbę” na rzecz pomyślnego rozwoju regionu, w którym żyją, dobra ludzi, poprawy jakości życia. „Służba” ich znacznie wykracza poza przeciętną aktywność mieszkańca.

Takich ludzi warto dostrzegać, wyróżniać i głośno o nich mówić. Są oni ważnym wzorcem dla młodego pokolenia, wzorcem kształtującym postawę obywatelską mieszkańców, w tym młodzieży. Samorząd Powiatowy pragnie ich nagrodzić szczególnym wyróżnieniem – Odznaką Honorową Powiatu Piaseczyńskiego. Na czerwcowej sesji Rady Powiatu powołano Kolegium Honorowe opiniujące wnioski o nadanie tej zaszczytnej odznaki.

Jego skład to:

Włodzimierz Rasiński – Przewodniczący Kolegium
    Ksawery Gut – Członek Kolegium
    Joanna Muszyńska – Dziurny - Członek Kolegium
    Kazimierz Porębski - Członek Kolegium
    Robert Kornberg - Członek Kolegium
    Sergiusz Muszyński - Członek Kolegium

Odznaka jest wyróżnieniem za szczególne zasługi obywatelskie, określone w czterech kategoriach: samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej i gospodarczej. Została ustanowiona uchwałą Rady Powiatu Piaseczyńskiego Nr XXVIII/4/13 z dnia 5 września 2013 r.

Odznakę nadaje Rada Powiatu Piaseczyńskiego na wniosek:
1) Przewodniczącego Rady Powiatu,
2) Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego,
3) grupy co najmniej 20 Radnych Powiatu Piaseczyńskiego,
4) organu jednostki samorządu terytorialnego położonej na terenie Powiatu Piaseczyńskiego,
5) grupy co najmniej 100 mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego,
6) organizacji społecznej, gospodarczej lub stowarzyszenia z obszaru Powiatu Piaseczyńskiego.
Kryteria oceny wniosków oraz tryb pracy Kolegium Honorowego określa Regulamin.
Wniosek dla osób prawnych

autor/źródło: ralf

Polecane dla Ciebie

Informacje9 września 2019, 12:11,

Zmagania młodych strażaków

W niedzielę, 1 września, w Uwielinach odbył się Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyńskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

O wygranej zadecydowała dogrywka

Uczestniczyły w nim jednostki, które w swoich szeregach mają młodych adeptów pożarnictwa, np.: OSP Jazgarzew, OSP Piaseczno, OSP Bobrowiec, OSP Złotokłos, OSP Mroków, OSP Góra Kalwaria, OSP Tarczyn, OSP Konstancin Jeziorna i OSP Uwieliny.

Główną atrakcją Zjazdu MDP były zawody sportowe i turniej wiedzy pożarniczej. Poziom był bardzo wyrównany, czasy zbliżone, a nawet - w przypadku czterech jednostek - takie same.

Nic więc dziwnego, że drużyny musiały dodatkowo zmierzyć się w „dogrywce”, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców. Oto oni: I m-ce: MDP Konstancin Jeziorna, II m-ce: MDP Góra Kalwaria, III m-ce: MDP Uwieliny. Gratulujemy!

autor/źródło: Powiat Piaseczyński

Polecane dla Ciebie