Informacje20 stycznia 2019, 15:00,

Księżniczka na ziarnku grochu Konstancin-Jeziorna

20 stycznia 2019 o godz. 16.00 w ramach bajkowej niedzieli w Konstancinie, będzie można obejrzeć spektakl pt.: Księżniczka na ziarnku grochu. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Bilety w cenie 15 zł - dzieci i 20 zł - dorośli do nabycia w kasie KDK oraz na stronie www.konstancinskidomkultury.pl. Kup bilet Zapraszamy.

Księżniczka na ziarnku grochu Konstancin-Jeziorna

Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej, aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy. Spektakl skierowany do najmłodszej publiczności od 2 lat.

Informacje14 stycznia 2019, 07:00,

Wystawa malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż w Mysiadle

Do 13 lutego 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Serdecznie zapraszamy.

Autorka o sobie:
Urodziłam się w Warszawie w 1957 roku. Tu ukończyłam szkoły podstawową, średnią oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Studiowałam w latach 1975- 1980 a dyplom z projektowania książki oraz innych form wydawniczych uzyskałam w pracowni profesora Janusza Stannego. Do pracowni graficznej TVP trafiłam w roku 1982 i byłam najmłodsza w grupie 20 pracujących tam plastyków. Przez 30 lat w TVP wykonałam niezliczoną ilość plansz ilustracji oraz elementów graficznych i scenograficznych do rożnych programów telewizyjnych takich jak Teleranek, Ziarno, Czar Par i wielu innych. Tylko ja dotrwałam do 2012 roku kiedy Pracownia została zlikwidowana, a co za tym idzie zostałam zwolniona z pracy. W związku z tym postanowiłam opuścić stolicę i wyprowadzić się bliżej natury – w 2012 roku zamieszkałam w Nowej Iwicznej – mam tu dom, mały ogródek, męża, kota, psa i wiele wolnego czasu – zaczęłam więc rysować to co lubię. Po latach przerwy wróciłam też do malowania na płótnie i takie oto są tego efekty.
Katarzyna Mrzygłód-Czyż

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie