Informacje6 lipca 2011, 00:00,

Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Zanikła tradycja gawędy, nikt dziś nie snuje wieczornych opowieści przy ognisku, brakuje czasu i sposobności, w związku z tym powstała książka, by zachować zasłyszane historie. Autorzy książki, chcą przybliżyć historię i dzień dzisiejszy: Korzeniówki, Prac Dużych, Prac Małych, Henrykowa i Złotokłosu. Książka została wydana nakładem 250 egzemplarzy, oraz jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie: www.korzeniowka.org

Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach Małych i Pracach Dużych
Atorami publikacji są: Katarzyna i Marek Jezierscy-Tratkiewiczowie i została wydana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszych okolic, do zapoznania się z tą publikacją.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 lipca 2011, 00:00,

POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Góra Kalwaria na mapie Poland Bike Marathon gości od początku. W niedzielę 3 lipca 2011 roku, Poland Bike zawita do Góry Kalwarii trzeci raz z rzędu. To będzie jednak zupełna nowość. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka zupełnie nowa trasa i nowa lokalizacja miasteczka. Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta VI etapu Poland Bike Marathon znajdą się przy Placu Piłsudskiego.

POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

- Każdy może wystartować. Bez względu na wiek. W Górze Kalwarii nie powinno zabraknąć emocji -zapewnia organizator Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa jest niezwykle malownicza. Przebiega w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie. Jest zróżnicowana, znajdą się na niej wszystkie rodzaje nawierzchni. Ostatnie 8 km jazdy to teren jak na Mazowsze dość pagórkowaty i prawdziwa namiastka kolarstwa górskiego. Zjazdy przeplatają się z podjazdami. Finisz po bruku pod górę. Niczym na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Zapraszam sympatyków jazdy na rowerze do Góry Kalwarii.

POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (47 km), MINI (25 km) oraz FAN (6 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Góry Kalwarii w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat. BIURO ZAWODOW: Miasteczko Poland Bike (Góra Kalwaria, Plac Piłsudskiego) - 2 lipca (sobota) godz. 17-20 oraz 3 lipca (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

POLAND BIKE PROGRAM ZAWODOW:

8.30-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
10.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.00 - start dystansu FAN (6 km)
11.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.00 - start dystansów MAX (47 km) i MINI (25 km)
12.20 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 -dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników