Informacje24 maja 2016, 11:43,

KS X Fight Piaseczno najlepszym klubem kickboxingu w Polsce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniach 20-22 maja 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact. Do Kurzętnika przyjechało 140 zawodników z 35 klubów. Wśród startujących znalazło się 7 zawodników KS X Fight Piaseczno. Jak się okazało była to najsilniejsza ekipa Mistrzostw. 7 tytułów Mistrza Polski (4 w formule Pointfighting i 3 w formule Lighti-contact) pozwoliło na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Ponadto najlepszym zawodnikiem Mistrzostw w formule Pointfighting został Bartosz Baczyński, który nie pozostawił na macie żadnych złudzeń swoim przeciwnikom. Multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Dorota Godzina do swojego bogatego dorobku dopisała złoty krążek Mistrzostw Polski w formule light contact. W Kurzętniku (Warmia i Mazury) wystąpiła w wadze 60 kg.

KS X Fight Piaseczno najlepszym klubem w Polsce

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

„Licząc z jednym tytułem juniorskim i kilkoma akademickimi, mam na koncie już 35 wygranych w zawodach rangi Mistrzostw Polski” - mówiła Dorota Godzina, która zazwyczaj występuje w kategorii 55 kg. Tym razem w tej niższej kategorii wystąpiła jej koleżanka klubowa Joanna Różańska i też sięgnęła po złoto. Dorota Godzina przypomniała również, że pierwszy swój tytuł wywalczyła w 2004 roku w Pointfightingu. Dobry start naszych zawodników powinien zaowocować powołaniami do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na koniec Listopada w Atenach.

KS X Fight Piaseczno najlepszym klubem w Polsce

Poniżej podajemy listę naszych członków Mistrzowskiej drużyny:
Pointfighting

-69kg 1m-ce Bartosz Baczyński
-74kg 1m-ce Tomasz Kurzeja
-89kg 1m-ce Michał Michałowski
+94kg 1m-ce Łukasz Świderski

Light contact
-55kg 1m-ce Joanna Różańska
-60kg 1m-ce Dorota Godzina
-79kg 1m-ce Łukasz Wichowski

Gratulujemy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 maja 2016, 15:00,

Wielka Zabawa w OSP Skolimów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Skolimowie będzie obchodziła 100-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod nazwą "Wielka Zabawa, czyli już za rok 100-­lecie", które odbędzie się 29 maja 2016 roku na placu przed remizą przy ul. Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie.

WIELKA ZABAWA W OSP SKOLIMÓW

"Parafrazując słowa piosenki zespołu Czerwonych Gitar, chcemy przybliżyć mieszkańcom historię naszej jednostki, najstarszej ze wszystkich obecnie działających. To dobry moment, aby już teraz przygotowywać mieszkańców do przyszłorocznych obchodów -­ wyjaśnia Justyna Ślusarczyk, Prezes OSP Skolimów.

W niedzielę, 29 maja od godz. 15:00 na placu przed remizą przy ul. Pułaskiego 72 będzie się działo. Grillowanie, występ Kabaretu "Drabina", Loteria Fantowa, a także czytanie bajek dzieciom. To nie wszystkie atrakcje, które czekają wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzą w Skolimowie. Na pewno kilka słów o historii samej straży i jej działalności powie Honorowy Prezes OSP, Mieczysław Banach.

"Celem naszej imprezy jest integracja i edukacja mieszkańców, budowanie tożsamości o naszej małej ojczyźnie" - mówi Tomasz Nowicki, Radny Rady Miejskiej, współorganizator wydarzenia. Na terenie straży powstanie scena do wspólnych tańców, a plac rozświetlą lampki, aby całej imprezie nadać odpowiedni charakter. Zapraszamy wszystkie rodziny, bowiem tego popołudnia każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie wspierają: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-­Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, Sołectwo Gassy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie