Informacje31 stycznia 2017, 08:15,

Krzysztof Piersa w Bibliotece Piaseczno Józefosław Złotokłos


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Piersą - pasjonatem gier komputerowych i autorem książki "Komputerowy Ćpun". Spotkania odbędą się w dniach:

KRZYSZTOF PIERSA W BIBLIOTECE PIASECZNO JÓZEFOSŁAW ZŁOTOKŁOS

31.01.2017 r. wtorek:
godzina 8:15 Filia Osiedle, ul. Szkolna 9
godzina 10:30 Oddział dla dzieci, ul. Kościuszki 49
godzina 13:00 Filia Józefosław, ul. Urocza 14

3.02.2017 r. piątek:
godzina 9:00 Filia Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 3
godzina 11:00 Filia Złotokłos, ul.3 Maja 30

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę autora w cenie 25 zł.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 stycznia 2017, 12:20,

Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na ferie zimowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zanim wybierzemy się na ferie zimowe warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest zaprzyjaźniony sąsiad. Policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym wyjazdem.

ZABEZPIECZ SWÓJ DOM PRZED WYJAZDEM NA FERIE ZIMOWE

Zastosuj zabezpieczenia techniczne

Dłuższe wyjazdy są okazją do działania złodziei i włamywaczy w pozostawionych bez nadzoru domach, mieszkaniach lub na terenie posesji. Przed tymi przykrymi zdarzeniami chronią odpowiednie zabezpieczenia techniczne w postaci systemów alarmowych, antywłamaniowych, czy antywyważeniowych. Stosuj atestowane drzwi i zamki o zróżnicowanej konstrukcji i zasadzie działania mechanizmów, które mogą stworzyć przeszkodę, a co najmniej sporo wydłużyć czas potrzebny na ich pokonanie, co może zaalarmować sąsiada i narazić włamywacza na zatrzymanie. Podczas wyboru atestowanych zamków do drzwi i okien warto poradzić się fachowca. Dom jednorodzinny zabezpiecz poprzez okratowanie okienek piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku. Nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu.

Nie ryzykuj niepotrzebnie:
- unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Aby nie kusić złodzieja warto zdeponować je w banku, cenne dla Ciebie rzeczy możesz też przekazać do przechowania osobom godnym zaufania;
- nie opowiadaj o swoim majątku i o wyjeździe w miejscach, gdzie mogą Cię słyszeć obcy;
- zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (magnetowid, komputer, telewizor, kamera, video itp.), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź listę, a jeżeli to możliwe, również dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania;
- równoległe z zabezpieczeniem mieszkania w zamki, alarmy, podwójne drzwi itp. nie zapomnij o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Skorzystaj z pomocy sąsiedzkiej

W przypadku dłuższego wyjazdu informujcie się wzajemnie, aby uczulić na czyjąś obecność. Poproś, aby sąsiad regularnie opróżniał skrzynkę na listy, usuwał wiszące na klamce i leżące pod drzwiami reklamy, które świadczą, że nie ma nas w domu. Dobry sąsiad podleje kwiaty, włączy i wyłączy światło i np. radio sygnalizując, że w mieszkaniu ktoś przebywa. Sprawcy szybko zorientują się, które miejsce jest pod czujnym okiem sąsiada, gdy ten zareaguje na wizytę obcej osoby pod drzwiami pustego mieszkania lub bramą posesji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie