Informacje29 stycznia 2019, 19:00,

Krzysztof Daukszewicz – Wtorek z satyrą w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 stycznia 2019 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek z satyrą, czyli Marek Majewski zaprasza. Gościem wieczoru będzie Krzysztof Daukszewicz – satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizował programy w telewizji. Autor kilkunastu książek. Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe”. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 30 złotych. Serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Daukszewicz – Wtorek z satyrą w Piasecznie

W zimowym sezonie kulturalnym, Centrum Kultury w Piasecznie rusza z nowym cyklem wydarzeń pod tytułem WTOREK Z SATYRĄ czyli Marek Majewski zaprasza. Spotkania, których autorem i gospodarzem jest znany satyryk Marek Majewski obejmuje cykl koncertów, w których udział biorą autorzy-wykonawcy z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej. Proponujemy Państwu spotkania z satyrą w starym stylu, tj. nie będącą jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 stycznia 2019, 07:00,

Bezpieczne ferie - kontrole autokarów w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się 28 stycznia. Policjanci ruchu drogowego również się do nich przygotowują. Będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dlatego w Piasecznie zostało wyznaczone miejsce, gdzie będą odbywać się kontrole autokarów. Policjanci uważnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich przygotowanie pod kątem przewożenia pasażerów i bagaży oraz przygotowanie kierowców do jazdy. Posterunek kontrolny został uruchomiony na parkingu przy Komendzie Powiatowej w Piasecznie ul. Kościelna 3.

Bezpieczne ferie - kontrole autokarów w Piasecznie
Foto KPP Staszów

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

"Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" to akcja skierowana przede wszystkim do kierujących oraz pasażerów, którzy w ramach nadchodzących ferii będą uczestnikami zbiorowych i rodzinnych wyjazdów na wypoczynek zimowy. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz kontrolować sposób przewożenia pasażerów - zwłaszcza tych najmłodszych. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpiecznego i spokojnego dotarcia na miejsce odpoczynku i powrotu do domu. Sprawdzane będą zarówno samochody osobowe jak i autokary.

Kontrole będą odbywać się w godz. 5.00-10.00 po uprzednim zgłoszeniu drogą elektroniczną na adres: aneta.druzd@ksp.policja.gov.pl, tel. 22 604 52 04 (sekretariat WRD). Informacji udziela również Dyżurny pod nr tel. 22 604 59 00.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie