Informacje12 października 2016, 18:30,

Królowa Głębin Ela Benducka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 października 2016 r. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z Elą Benducką - Królową Głębin - rekordzistką w nurkowaniu głębinowym. Zapraszamy w ramach Klubu Kobiet Panie Przodem. Miejsce: Filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

KRÓLOWA GŁĘBIN ELA BENDUCKA

Będziemy rozmawiać o pasji nurkowej i życiu. Pani Ela Benducka opowie i pokaże co trzeba zrobić aby oglądać kolorowe podwodne życie. W planie pokaz filmowy z wypraw ale nie tylko. Bohaterka naszego wieczoru zaprezentuje sprzęt, którego używa do nurkowań oraz pozwoli nawet pooddychać z automatu.

KRÓLOWA GŁĘBIN ELA BENDUCKA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 października 2016, 20:00,

Konopielnik - spektakl Teatru ALBOCOŚ w Centrum Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 października 2016 roku o godz. 20:00 zapraszamy na spektakl Teatru ALBOCOŚ pt.: Konopielnik. Miejsce: Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 15 zł. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury. Spektakl na motywach „Konopielki” Edwarda Redlińskiego. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Emanuel. Obsada: Anna Borowska, Iwona Dmochowska, Aleksandra Puacz Markowska, Sylwia Szewczyk, Michał Wieczorek.

KONOPIELNIK - SPEKTAKL TEATRU ALBOCOŚ W CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Teatr Albocoś to amatorski zespół dla dorosłych, działający przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii od 2011 roku. Od początku funkcję reżysera i opiekuna artystycznego grupy sprawuje Grzegorz Emanuel (mieszkaniec Piaseczna).

“Adaptacja „Konopielki” wydawała się początkowo poza zasięgiem – Albocosia od początku tworzyły głównie panie, a w powieści Edwarda Redlińskiego większość pierwszo i drugoplanowych postaci to mężczyźni. Męsko-damskie „przebieranki” odebrałyby historii sens i wiarygodność, zepchnęłyby humor powieści w stronę bezmyślnego rechotu i źle pojętej maniery kabaretowej. Poprosiłem jednak na jednej z prób, żeby moje aktorki przeczytały wybrane fragmenty… Otwierająca powieść scena wschodu słońca i budzących się mężczyzn, którzy idą „szczoć w koprzywy pod płotem” opowiadana przez kobiety, była jeszcze zabawniejsza niż w oryginale! Wtedy zrodził się pomysł adaptacji. W liście do autora podzieliłem się swoimi pomysłami i wątpliwościami prosząc o pozwolenie na taki szalony eksperyment. Pan Redliński, nie dość, że odpowiedział na list, to jeszcze udzielił wielu cennych wskazówek; między innymi wymyślił tytuł przedstawienia. Ja natomiast obiecałem, że spektakl nie straci klimatu, że będę się starał humor mieszać z nostalgią, żeby w adaptacji, która nie może przenieść na scenę wątków fabularnych powieści, zachować jednak ducha i klimat oryginału. Czy nam się to udało? Trzeba się o tym przekonać osobiście – zapraszam na przedstawienie!” [Grzegorz Emanuel]

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie