Informacje22 grudnia 2010, 00:00,

Krioterapia w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Szanowni Państwo. Z radością informujemy, że w związku z dynamicznym rozwojem fizykoterapii oraz rehabilitacji w Piasecznie w placówce Centrum Medycznego CMP, nasza spółka zakupiła nowoczesny aparat do krioterapii miejscowej Kriopol R26.

Kriopol R26

Krioterapia miejscowa stosowana jest głównie w okresie wczesnych urazów, gdyż pomaga w zmniejszeniu bólu, procesu zapalnego, obrzęków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie, zwiększa siłę mięśniowa. Dzięki krioterapii czas rekonwalescencji stawu po urazie znacznie się skraca. Zabieg polega na ochładzaniu chorego miejsca ciekłym azotem. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma od -100 do -180 stopni Celsjusza. Zabieg krioterapii powtarza się średnio 10 razy, jego czas wynosi 3 minuty.

Przeważnie stosuje się jeden zabieg codziennie (jest to zależne od wskazań lekarza lub rehabilitanta). Natężenie zimna i długość zabiegów stosunkuje się do wielkości obrzęku, bolesności i temperatury wylotowej urządzenia. Podczas zabiegu terapeuta wykonuje ruchy posuwisto zwrotne od pięciu do dziesięciu centymetrów nad chorym miejscem. Zapraszamy na zabiegi do naszych fizykoterapeutów w godzinach 8.00 – 20.00. Koszt jednego zabiegu wynosi 15 zł.

Wskazania do krioterapii:
- choroby zwyrodnieniowe stawów
- wszystkie choroby reumatoidalne i reumatyczne narządów ruchu
- zmiany zapalne stawów o podłożu metabolicznym - dna (skaza moczanowa)
- pourazowe, przeciążeniowe odczyny zapalne stawów, ścięgien i mięśni
- stwardnienie rozsiane
- profilaktyka osteoporozy
- niedowłady i przykurcze spastyczne kończyn w przebiegu porażenia połowicznego
- urazy stawów i tkanek miękkich
- cellulitis
- łuszczycowe zapalenie stawów
- depresje
- odnowa biologiczna i odchudzanie

Przeciwwskazania do krioterapii:
- nieleczone nadciśnienie tętnicze
- stany nadwrażliwości na zimno
- zespół Sudecka
- zespół Reynauda
- zmiany skórne
- nadmierna labilność emocjonalna wyrażająca się potliwością skóry
- zapalenie miedniczek nerkowych i pęcherza moczowego
- stany wyniszczenia i osłabienia
- niewydolność krążeniowa
- zaburzenia rytmu serca
- wady zastawek serca
- choroba wieńcowa
- zaawansowana miażdżyca
- odmroziny
- krioglobulinemia,
- kriofibrynogemia,
- niedoczynność tarczycy
- hemoglobulinuria napadowa
- ropno-zgorzelinowe zmiany skórne
- obecność miejscowych odmrożeń
- choroby nowotworowe
- ropne schorzenia skóry
- względnie wiek powyżej 65 lat

Polecamy Państwu naszych specjalistów rehabilitantów oraz fizykoterapeutów:

Mgr Kapturski Damian Rehabilitant, fizjoterapeuta
Jest magistrem fizjoterapii, na co dzień pracuje z pacjentami dorosłymi cierpiącymi na niedomogi układu ruchu. Odbył 9-cio miesięczny starz na oddziale rehabilitacji neurologicznej kalifornijskiej kliniki w Vallejo (USA). Na przestrzeni lat podnosząc swoje kwalifikacje w systemie szkoleń podyplomowych uzyskał certyfikaty "Terapeuty Uwierzytelnionego Międzynarodowego Instytutu McKenzie MDT" oraz "Terapeuty Międzynarodowego Koncepcji PNF". Absolwent szkoleń z zakresu Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa, Terapii Manualnej - Maitland, koncepcji NDT Bobath dla dorosłych. Należy do dolnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz IPNFA-Polska.

Mgr Gorzkowski Konrad Rehabilitant, fizjoterapeuta
Od dziesięciu lat zajmuję się problemem dysfunkcji kręgosłupa oraz stawów obwodowych w aspekcie zaburzeń funkcjonalnych, jak i chorób ortopedycznych. Doświadczenie zbierałem pracując w Szpitalu ortopedycznym „STOCER” w Konstancinie, jak i Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie. W zakresie moich zainteresowań znajdują się:
- bóle kręgosłupa
- zespoły korzeniowe i pseudokorzeniowe
- dysfunkcje stawów kręgosłupa, jak i stawów obwodowych
- nierównowaga statyczna i dynamiczna mięśni
- nierównowaga statyczna i dynamiczna miednicy
- zespoły przeciążeniowe kręgosłupa
- stany po urazach układu ruchu.

Mgr Aksman Magda Rehabilitant, fizjoterapeutka
Ukończyła Wydział Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 2004 pracuje z dziećmi. Ukończyła kurs NDT-Bobath Basic i Baby. Ukończyła również PNF podstawowy, w pediatrii i spastyczność oraz kurs Kinesiology Taping. Pracuje również jako hipnoterapeuta. Największą jej pasją jest podróżowanie. Jeżeli nie podróżuje to jeździ konno, wspina się, chodzi po jaskiniach lub jeździ na nartach. (Stara się połączyć podróże z wyżej wymienionymi sportami.

Mgr Zendwalewicz Beata Rehabilitant, fizjoterapeutka
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Międzynarodowa terapeutka PNF, kurs ukończony w USA (Vallejo). Obecnie uczestniczy w trzyletnim szkoleniu z dziedziny medycyny ortopedycznej i terapii manualnej organizowanym przez International Academy of Orthopedic Medicine. Ukończyła dwie części Mckenziego (odc szyjny i lędźwiowy).Dodatkowo pracuje jako tłumacz kursów dla fizjoterapeutów. Rekreacyjnie uprawia wiele sportów tj: squash, nurkowanie, koszykówka, ale jej pasją pozostaje siatkówka, którą uprawiała przez wiele lat. Uwielbia podróżować.

Starszy technik Gadomska Hanna Rehabilitant, fizykoterapeuta
Technik Rydzewska Hanna Rehabilitant, fizykoterapeuta.
autor/źródło: Centrum Medyczne CMP
Tematy:

Informacje22 grudnia 2010, 00:00,

Terapia dla osób uzależnionych w ramach NFZ w Piasecznie

Informujemy, że w Ośrodku Detoksykacji i Terapii Uzależnień NZOZ DROMADER od 1 stycznia 2011 roku, uruchomiony zostanie Oddział Dzienny leczenia uzależnienia od alkoholu. Serdecznie zapraszamy osoby, które doświadczają problemów w związku ze spożywaniem alkoholu.

Terapia dla osób uzależnionych od alkoholu w Piasecznie

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00, przez okres 6 tygodni. Na czas leczenia, możliwe jest otrzymanie zwolnienia lekarskiego. Udział w grupie jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 22 750-21-59