Informacje30 czerwca 2016, 17:42,

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych stołecznej Policji www.policja.waw.pl

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W najbliższy piątek (1 lipca) rusza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej przez cały najbliższy miesiąc będzie funkcjonowało na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza. Później swoim zasięgiem obejmie również cały kraj. „Mapa” już od 1 lipca dostępna będzie na stronach internetowych wszystkich stołecznych jednostek Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach. W pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji. W najbliższy piątek (1 lipca) rusza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej przez cały najbliższy miesiąc będzie funkcjonowało na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza. Później swoim zasięgiem obejmie również cały kraj. „Mapa” już od 1 lipca dostępna będzie na stronach internetowych wszystkich stołecznych jednostek Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]



Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Warto podkreślić, że już od najbliższego piątku obywatele, będą mieli możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony obywatele będą mogli przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2016, 18:05,

Relacja po II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Druga edycjaBiegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego odbyła się 25 czerwca 2016 r. w gorącą sobotę. W wydarzeniu organizowanym przez DEM’aPromotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży wystartowało około 600 zawodników. Pomimo afrykańskiego upału, który znacznie utrudniał bieg, zawodnicy ruszyli równo o 10:00 na znak Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierza Jańczuka, który zakomunikował start za pomocą wystrzału z pistoletu startowego.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Przeczytaj też: Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

Zawodnicy pobiegli upamiętniając imię Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A.,tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Dzięki fantastycznej postawie i walce na trasie w gorącej atmosferze, biegacze stali się żywym przykładem tego, jak ważne jest  krzewienie idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Startujących byłoby znacznie więcej, ponieważ swój udział w biegu potwierdziło ponad 700 osób. W obawie o zdrowie niektórzy postanowili tylko kibicować i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w miasteczku biegacza, relaksując się w poszczególnych strefach Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Na mecie zameldowało się 570 biegaczy. Zawodnikiem, który pierwszy ukończył bieg, był Ukrainiec OkseniukSergii reprezentujący klub MK Luchesk-LKB Rudnik, osiągając czas 00:31:27, zarazem ustanawiając nowy rekord trasy. Honoru Polski bronił Krzysztof Wasiewicz, pochodzący z Piaseczna, z klubu Kondycja. Konkurował z zawodnikiem zza granicy do samego końca, finalnie wbiegając na metę drugi o czasie 00:32:16. Na trzecim miejscu zameldował się kolega z ukraińskiego klubu Sergiego, HolownytskyyOleksandr, notując czas 00:33:16.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Kolejni zawodnicy, którzy otrzymali nagrody w kategorii OPEN to Fiskowicz Siergiej, finiszujący w czasie 00:33:24, Buczak Rafał notujący czas 00:33:57 oraz Pyszel Florian kończący bieg  w czasie 00:34:10.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Najszybszymi kobietami okazały się zawodniczki z tego samego klubu, co Panowie Okseniuk Serii oraz HolownytskyyOleksandr. Reprezentantka LKB Rudnik, Fiskowicz Lilia pierwsza zameldowała się na mecie, osiągając czas 00:35:37. Druga o czasie 00:37:08 była Nemchenko Maryna, a chwilę po niej bieg ukończyła Smovzenko Olesia, finiszując w czasie 00:37:24.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Kolejne trzy kobiety nagrodzone w kategorii open, to Raita Oksana z czasem 00:37:24, Tekień Joanna z czasem 00:41:21 oraz Peret Elżbieta z czasem 00:41:46.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Zawodnicy z Ukraińskiego klubu LKB Rudnik wyraźnie zdominowali II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Ich przyjazd świadczy o tym, że corocznie organizowane wydarzenie w małym Konstancinie pod Warszawą, stało się rozpoznawalną, międzynarodową imprezą biegową.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Wśród startujących znalazły się Gwiazdy telewizji oraz znani sportowcy. W licznym gronie na starcie stawili się aktorzy ATM Grupa. Ich głównym przedstawicielem był pilot trasy – Karol Strasburger, który w pięknym, czerwonym Ferrari pilotował bieg.

W zespole ATM Grupa byli m.in. Michał Czernecki, Maciej Mikołajczyk, Adam Adamonis, Bartłomiej Topa, Julia Pogrebińska, znani z seriali: Pierwsza Miłość, Strażacy, Wataha. Na czele teamu biegł osobiście Prezes ATM Grupa Andrzej Muszyński.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Zieloną trasę pokonali też uznani na arenie międzynarodowej sportowcy: Zalech Monika, Fiskowicz Lilia, Wardak Grzegorz, Turkowski Tomasz oraz Dąbrowski Norbert.

Mimo upalnego dnia, zawodnicy nie cierpieli na brak wody, ponieważ Organizatorzy zadbali o to, by na trasie oraz w miasteczku biegacza Strażacy rozstawili wiele kurtyn wodnych, dodatkowo uatrakcyjniając wydarzenie.

Sponsor imprezy Żywiec Zdrój zapewnił wodę w wielu punktach zlokalizowanych na trasie biegu i w strefach relaksu po biegu, między innymi w strefie zabaw dla dzieci, organizowanej przez Żywiec Zdrój.

RELACJA PO II BIEGU KONSTANCIŃSKIM IM. PIOTRA NUROWSKIEGO

Po bieg na każdego zawodnika czekał darmowy posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej lub wegetariańskiej, zapewniany przez Sponsora imprezy, firmę KAMIS. Również w tej strefie, zawodnicy mogli zjeść pyszną grochówkę, zagwarantowaną przez Konstancińskiego Partnera CKR.

Na deser każdy zawodnik otrzymał lody, dostarczone przez firmę GRYCAN.

Wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu firmy PLUS, który był Sponsorem Strategicznym. Poza wsparciem finansowym PLUS zapewnił wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Udostępnił zawodnikom strefę technologiczną SONY, gdzie goście strefy mogli zapoznać się z nowymi technologiami i odpocząć na leżakach.

Biegacze otrzymali bardzo pokaźny pakiet startowy, który zawierał między innymi, markową koszulkę techniczną New Balance.

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego relacjonowany był na żywo w studio Polsat News, dzięki czemu rodziny i znajomi, którzy nie mogli przyjechać Konstancina, mogli kibicować swoim bliskim przed telewizorami.

Społeczność biegaczy w miłych słowach wypowiadała się na temat organizacji wydarzenia, zielonego Konstancina oraz wsparciu Sponsorów i Partnerów imprezy. Wielu startujących zapowiedziało, że wróci za rok na III edycję. Prosili tylko, by Organizatorzy zamówili u zaprzyjaźnionej pogodynki Aleksandry Kostki, wiosenną pogodę, z lekkim, orzeźwiającym wiatrem. 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie