Informacje6 września 2009, 00:00,

Krajobrazy Wspomnień - 25 lat pracy twórczej Tamary Maj

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Tamary Maj: KRAJOBRAZY WSPOMNIEń, którą można oglądać w dniach od 6 do 27 września 2009 roku w Muzeum Piaseczyńskim przy Placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Krajobrazy wspomnień czyli tkanina, collage, obiekty to wystawa z okazji 25 lat pracy twórczej Tamary Maj. Wystawę można zwiedzać od czwartku do niedzieli w godzinach pracy muzeum. Wstęp 2 złote ulgowe, 4 złote normalny. Sobota wstęp wolny. Zapraszam na wystawę Tamary Maj w Piasecznie.

Tamara Maj

Tamara Maj w 1982 roku ukończyła z wyróżnieniem PLSP w Kielcach o kierunku tkactwo artystyczne. Od 1993 roku pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, filia Busko-Zdrój, Galeria Sztuki Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WIKLINA. Swoją twórczość artystyczną prezentowała na 46 wystawach indywidualnych oraz brała udział w ponad 180 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym Medal im. H. Czarneckiego -nagroda PLSP Kielce’82, II nagroda - XIII Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki Rzeszów’97, wyróżnienie i I nagroda Ogólnopolskie Biennale Miniatury - Pińczów’97,’99, nagroda PRZEDWIOŚNIE -BWA Kielce’05. W latach 1995/2000 prowadziła warsztaty plastyczne „Sztuka tkania artystycznego” w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W maju 1997 roku brała udział wraz ze swoją kolekcją strojów artystycznych w programie TV Xymeny Zaniewskiej „Stawka większa niż szycie”. Uczestniczyła w DNIACH POLSKICH W BRUKSELI. Była to plenerowa prezentacja twórczości artystycznej na stoisku Regionu Świętokrzyskiego przed Parlamentem Europejskim w dniu 1 maja 2004 roku. Na zaproszenie Regionalnej Organizacji Turystycznej o/ Świętokrzyski i Regione Abruzzo - Włochy, 23 czerwca 2005 rok miała prezentację twórczości z zakresu wikliny i tkaniny artystycznej na Salone della Autonomic Locall EUROPA, Rimini (Włochy). Brała udział w 27 plenerach wikliniarsko - tkacko - malarskich organizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórcze WIKLINA, oraz przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 września 2009, 00:00,

Lekcje pokazowe metodą Helen Doron CRD Koala Piaseczno

Centrum Rozwoju Dziecka KOALA Piaseczno zaprasza we wrześniu dzieci w wieku już od kilku miesięcy do 8 lat na bezpłatne pokazowe lekcje języka angielskiego metodą Helen Doron. Angielski Helen Doron to: dobry start w przyjaznym i pełnym zabaw środowisku anglojęzycznym, małe grupy (6-8 uczniów), sprawdzona metoda stosowana od 1985 na całym świecie, 180 szkół w Polsce, bezpłatna lekcja pokazowa.

MiniPrzedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno

Więcej informacji oraz zapisy, można dokonać na miejscu lub telefonicznie, pod numerem tel.: (022) 756-73-68. Centrum Rozwoju Dziecka Koala znajduje się przy ul. Zgoda 1, przy Parku Miejskim w Piasecznie. Więcej informacji na temat CRD Koala, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.koala.com.pl

Helen Doron Early English jest wyjątkową, prostą i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka, bez względu na to, jaki jest jego język ojczysty. Wykorzystanie unikalnej umiejętności dziecka do przyswajania języka pozwala na uczenie do dziesięciu razy szybciej niż przeciętne kursy. Kursy mają formę przyjazną dziecku, są pełne zabaw, gier i piosenek. Więcej informacji na temat metody Helen Doron, można przeczytać na stronie internetowej: www.helendoron.pl
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno www.koala.com.pl