Informacje11 maja 2016, 17:45,

Kradzież w Piasecznie - Policja ujawnia wizerunek złodziei

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna prowadzą sprawę kradzieży do której doszło w jednym z centrów handlowych. Z zebranych informacji wynika, że podejrzewanymi w tej sprawie są trzej mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Fotografie zostały wykonane w dniu 16 kwietnia br. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości prosimy o pilny kontakt z policją.

KRADZIEŻ W PIASECZNIE - POLICJA UJAWNIA WIZERUNEK ZŁODZIEI

W dniu 16 kwietnia tego roku po godzinie 15.00 w jednym ze sklepów obuwniczych znajdującym się w centrum handlowym w Piasecznie, dokonano kradzieży kilku par obuwia o łącznej wartości ponad 2 000 złotych.

KRADZIEŻ W PIASECZNIE - POLICJA UJAWNIA WIZERUNEK ZŁODZIEI

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego w tej sprawie zabezpieczyli monitoring z którego wynika, że podejrzewanymi o dokonanie tego przestępstwa jest trzech mężczyzn. Dotychczas prowadzone działania nie doprowadziły do ich zatrzymania, poprzez publikację ich wizerunków zwracamy się do wszystkich osób mogacych pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu o pilny kontakt.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

KRADZIEŻ W PIASECZNIE - POLICJA UJAWNIA WIZERUNEK ZŁODZIEI

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nie wykluczają, ze Ci sami mężczyźni mogą mieć na swoim koncie także inne kradzieże, jakie w ostatnim czasie miały miejsca w piaseczyńskich centrach handlowych.

KRADZIEŻ W PIASECZNIE - POLICJA UJAWNIA WIZERUNEK ZŁODZIEI

Osoby mogące pomóc w tej sprawie proszone są o bezpośredni kontakt z policjantem prowadzącycym to postępowanie sierżantem Marcinem Wójcikiem tel. 22 60 45 259

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje11 maja 2016, 18:26,

Wypadki z udziałem motocyklistów - Policja apeluje o rozwagę

Tylko wczoraj na drogach powiatu piaseczyńskiego, doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W jednym z nich motocyklista zderzył się z samochodem, w drugim zdarzeniu motocyklista nie zapanował na pojazdem i uderzył w drzewo. Po zakończeniu postępowań będzie można stwierdzić, kto i dlaczego zawinił. Jednak już dziś po raz kolejny apelujemy o rozwagę i bezpieczną jazdę do wszystkich użytkowników dróg.

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW - POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ

Przyjęte ogólnie stwierdzenia, że motocykliści jeżdżą niezgodnie z przepisami i "szaleją" na drogach nie zawsze są zgodne z prawdą. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Piaseczna wielokrotnie spotykali się ze świadomymi kierowcami jednośladów. Są to ludzie znający przepisy i przestrzegający ich. Jak w każdej grupie, znajdą się jednak również także tacy, którzy nie szanują przepisów, a także zdrowia i życia swojego i innych.

Podobna sytuacja ma miejsce wśród kierujących samochodami. Jedni jeżdżą przepisowo i bezpiecznie, a inni nierozważnie i brawurowo. W wypadkach drogowych, w których giną motocykliści nie zawsze są oni ich sprawcami. Czasami do zdarzeń tych dochodzi na skutek błędu kierowcy samochodu.

Tylko w dniu wczorajszym na drogach powiatu piaseczyńskiego doszło do dwóch takich zdarzeń. Przed południem w miejscowości Ustanów kierujący motocyklista najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkości nie zapanował nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Konieczna była tu pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kilka godzin później w Józefosławiu doszło do wypadku w który ucierpiał 21- letni kierowca motocykla marki honda. Zderzył się on z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej kierowcą opla. I tu również z pilną pomocą wezwano Pogotowie Lotnicze.

Obecnie jest jeszcze za wcześnie na szczegółowe określenie winy i przyczyn zaistniałych zdarzeń, jednak z policyjnych danych jasno wynika, że w przeważającej liczbie jest to nadmierna prędkość lub nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Pamiętajmy!

Sprzyjająca aura zachęca coraz więcej ludzi do przesiadania się z "czterech kółek" na "dwa". Szanujmy się nawzajem i zwracajmy na siebie uwagę, a wszystkim będzie się jeździło bezpiecznej i przyjemniej!

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie