Informacje17 czerwca 2018, 08:00,

Kradziejów Poznaj historię Piaseczna - spacer z przewodnikiem ulicami Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


ULICAMI PIASECZNA to cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Najbliższy spacer odbędzie się 17 czerwca 2018 roku. Podczas spacerów przewodnik opowiadać będzie o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach, odkryje wiele ciekawostek z życia miasta. Akcja odbywa się raz w miesiącu od maja do listopada. Cykl rozpoczął spacer „Po torach piaseczyńskiej ciuchci” zorganizowany w ramach piaseczyńskiej Nocy Muzeów. Tematem przewodnim czerwcowego spaceru będzie „Kradziejów”. Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed Domem Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49). Udział w spacerach jest bezpłatny.

KRADZIEJÓW POZNAJ HISTORIĘ PIASECZNA - SPACER Z PRZEWODNIKIEM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 czerwca 2018, 12:00,

Kultura na kołach-baśnie historie legendy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 czerwca 2018 roku w godz. 14.00-18.00 zachęcamy do uczestnictwa w nowym projekcie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii pn. "Kultura na kołach - baśnie historie legendy". Dzięki temu projektowi, uczniowie czterech szkół z terenu naszej gminy mają szansę wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, na co dzień niedostępnych w swoich miejscowościach.

KULTURA NA KOŁACH-BAŚNIE HISTORIE LEGENDY W GÓRZE KALWARII

Realizację projektu zaczynamy od warsztatów literackich „Rusz wyobraźnią – baśnie historie legendy”, nad którymi będzie czuwał Michał Malinowski - opowiadacz, pisarz, podróżnik, autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Warsztaty mają dać uczestnikom okazję do pracy z wyobraźnią i słowem pisanym, odwołując się do lokalnych baśni, historii, legend. Uczestnicząca w projekcie młodzież będzie miała za zadanie sięgnąć do opowieści, które znają ich rodzice, dziadkowie, znajomi. Zainspirowani mają szansę stworzyć własne opowiadanie, historię, baśń odwołującą do związanego z regionem dziedzictwa kulturowego. W oparciu o stworzone opowiadania grupy uczniów wezmą udział w przygotowaniu ilustracji i rysunku (pod okiem artysty plastyka, ilustratora i kostiumografa Marka Łukasika), inne – wykonają prace ceramiczne zainspirowane motywami (pod okiem malarki, absolwentki ASP w W-wie Anny Skajnowskiej-Olszewskiej), jeszcze inne będą zaangażowane w projektowanie i tworzenie muralu (pod okiem artystów Justyny Szeligi i Matta Ługowskiego).

Prócz warsztatów dla uczniów czterech szkół podstawowych z terenu gminy Góra Kalwaria (Baniocha, Brześce, Czersk, Cendrowice) planowane są wydarzenia otwarte, podczas których mieszkańcy sami będą mogli zmierzyć się z tematem i stworzyć ilustrację do wybranego fragmentu opowiadania czy baśni. Przygotowane podczas warsztatów najlepsze prace będą dołączone do bezpłatnej publikacji "Nasze baśnie historie legendy" podsumowującej zrealizowane warsztaty.

Otwarte spotkania dla mieszkańców:
15 czerwca, Baniocha
21 września, Cendrowice
28 września, Czersk
12 października, Brześce
20 października - Gala Finałowa, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii otrzymał na realizację tego zadania 24 tys. złotych w ramach programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie