Informacje22 czerwca 2016, 07:00,

Kradniesz = Wpadniesz informacja po spotkaniu PWiK Piaseczno

Kradzieże pokryw zabezpieczających studzienki kanalizacyjne to problem powszechnie znany przedsiębiorstwom wodociągowym. Dlatego też PWiK Piaseczno wraz z funkcjonariuszami policji rozpoczęło działania dążące do wyeliminowania kradzieży, a jednocześnie zagrożeń jakie stwarza brak włazów zabezpieczających studzienki.

Kradniesz = Wpadniesz informacja po spotkaniu PWiK Piaseczno

Narzędziem, które zastosowane zostanie w gminie Piaseczno jest zabezpieczenie technologią DNA, czyli nadanie niepowtarzalnego kodu studzienkom przy pomocy mikrocząsteczek niewidzialnych dla ludzkiego oka. Zabezpieczenia nie da się usunąć ani podrobić, tym samym w wypadku kontroli w punktach skupu złomu, właściciela włazów będzie można bardzo łatwo zidentyfikować. Obrót przedmiotami zabezpieczonymi tą metodą niesie więc za sobą wysokie ryzyko zarówno dla złodzieja jak i pasera.

Kradniesz = Wpadniesz informacja po spotkaniu PWiK Piaseczno

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 21 czerwca w siedzibie spółki PWiK Prezes Zarządu - Barbara Rudzińska-Mękal przedstawiła korzyści płynące z zastosowania systemu znakowania mienia. Należy pamiętać, że kradzieże infrastruktury wodno-kanalizacyjnej nie tylko generują koszty dla jej właściciela, ale przede wszystkim narażają zdrowie i życie mieszkańców!

Informacje25 czerwca 2016, 12:00,

Finał Piaseczyńskie Pokaż Talent

25 czerwca 2016 roku o godz. 12.00 odbędzie się Piaseczyńskie Pokaż Talent Półfinał i Finał. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Konkurs "Piaseczyński Pokaż Talent" to szansa dla dzieci i młodzieży (5-20 lat) z Powiatu Piaseczyńskiego na zaprezentowanie swojego talentu. Konkurs organizowany jest przez Młodzieżową Radę Gminy.

FINAŁ PIASECZYŃSKIE POKAŻ TALENT

Program konkursu Piaseczyńskie Pokaż Talent:
12.00-12.20 Last minutes
12.30-14.30 Półfinał konkursu
14.40 Ogłoszenie wyników
14.55-15.40 Finał konkursu
16.00 Rozstrzygnięcie konkursu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W Domu Kultury przy ul.Kościuszki będziemy mięli okazję zobaczyć talenty wyłonienie z pośród wszystkich gmin Powiatu Piaseczyńskiego.
- Dzień rozpoczniemy od oferty last minute, czyli możliwości występu dla tych, którzy nie zdążyli brać udziału w eliminacjach gminnych. Poza tym obejrzymy występy 31 laureatów pierwszego etapu- mówi Sara Miszewska, koordynatorka projektu i radna Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. Prezentacje podzielą się na półfinałowe i finałowe. Do tych ostatecznych zakwalifikuje się 12 osób.
- Zapraszamy wszystkich mieszkańców bardzo serdecznie. Występy młodych ludzi to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu i przeżycia czegoś ciekawego. Gwarantujemy zdolnych artystów i mnóstwo emocji- dopowiada przewodniczący młodzieżowej rady, Piotr Nowak