Informacje5 listopada 2017, 15:00,

Koziołek Matołek wyrusza w świat - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 listopada 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt. Koziołek Matołek wyrusza w świat, który zostanie pokazany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie.

KOZIOŁEK MATOŁEK WYRUSZA W ŚWIAT - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Koziołek Matołek wyrusza w świat - to spektakl inspirowany tekstem 120 przygód Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego. Za namową Srok – Balbiny i Haliny zdecydowałem się wyruszyć w podróż do Pacanowa. Nie spodziewałem się jednak, że to jest tak hen daleko! Najpierw szedłem przez las – żeby nudno nie było – z piosenką na ustach. Przypadkiem moje śpiewanie obudziło Babę Jędzę, która rozzłoszczona rzuciła na mnie czar. W jednej chwili trafiłem do Nowego Yorku, wprost w ramiona amerykańskiego Showmana. Ten ofiarował mi bilet lotniczy do Warszawy, ale kto widział latającą kozę?! Cóż… Dzięki pomocy dzieci szczęśliwie wystartowałem, lecz zamiast w stolicy wylądowałem w Chinach. Tutaj poznałem Panią Cesarz Tokimono, z którą w ogóle nie mogłem znaleźć wspólnego języka. Do czasu... W podzięce otrzymałem herbatkę Ritu-Titu, dzięki której nareszcie wylądowałem w Polsce, a dokładnie w księstwie Koziegłowie, gdzie poznałem śliczną królewnę Zosię. Hmm… Pacanów może poczekać, a w Zosi to ja się chyba… zakochałem…

Elementy języka angielskiego:
- liczebniki 1-10
- Angielski alfabet
- Polecenia: STOP/GO oraz kolory RED/GREEN (podczas nauki zachowania się na przejściu dla pieszych)

Elementy interaktywne:
- wspólny marsz do Pacanowa w „Piosence Koziołka”
- nauka tańca animacyjnego „Cyferkowy Rock’n’roll”
- nauka piosenki „Rap z alfabetem”

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 listopada 2017, 17:00,

Spotkanie ewaluacyjne Budżetu Obywatelskiego Piaseczno 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zachęcamy do udziału w spotkaniu ewaluacyjnym w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2017 roku o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5. Przyjść może każdy kto chce wyrazić swoją opinię na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Liczymy na merytoryczne propozycje zmian.

SPOTKANIE EWALUACYJNE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PIASECZNO 2018

Osoby zainteresowane uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności poprzez wypełnienie krótkiego formularza: https://goo.gl/forms/nWijOD1l4BBXTTdD3

Wspólnie dyskutując przeanalizujemy obecnie kończącą się – pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie z perspektywy różnych grup – pomysłodawców, głosujących, urzędników oraz innych osób mogących zaangażować się w proces rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Piasecznie. Podczas spotkania przedyskutujemy poszczególne punkty Uchwały oraz Regulaminu Budżetu Obywatelskiego, w tym: podział miasta na obszary terytorialne, kwotę przeznaczoną na BO, system zgłaszania, proces weryfikowania i głosowania oraz działania promocyjno-informacyjne. Mamy nadzieję, że Państwa uwagi i opinie zebrane podczas dyskusji posłużą do stworzenia nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego na przyszłoroczną edycję.

Poruszane tematy:
1) Podział miasta na obszary terytorialne
2) Maksymalne kwoty Budżetu Obywatelskiego
3) Prowadzenie działań zachęcających mieszkańców do zgłaszania projektów
4) Zasady zgłaszania projektów
5) Zasady weryfikacji projektów
6) Spotkanie promocyjne połączone z losowaniem projektów
7) Zasady głosowania
8) Terminy głosowania
9) Konsultowanie realizacji projektów
10) Prowadzenie działań zachęcających do uczestnictwa w głosowaniu
11) Pozostałe tematy, o które zawnioskują uczestnicy spotkania
12) Wolne wnioski

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie