Informacje19 stycznia 2013, 00:00,

Kot w Butach na Bajkowej Niedzieli Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: KOT W BUTACH, w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 stycznia 2013 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy!

Kot w Butach na Bajkowej Niedzieli Piaseczno

Autorski Teatr Młodego Widza zaprezentuje jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault'a - opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. Młodzieniec mieszka u brata, który odziedziczył ojcowski młyn. Chłopak, nazywany przez gospodarza darmozjadem, wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia. Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i co z tego będzie miał biedny młynarz? – przekonacie się sami. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Przez scenę pełną kolorowej scenografii przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i inne postacie z bajki. Ciekawa muzyka, efekty oraz wartka akcja zapewnią dobrą zabawę dla dzieci, no i oczywiście dla ich opiekunów. Obsada: A. Gotz, M. Piejaś, opracowanie muzyczne: A. Król, dekoracje: B. Falkowska, lalki: A. Stelmachów. Zapraszamy na występ Kota w Butach w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 stycznia 2013, 00:00,

Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński koncert Polskie Kolędy - Niedziela z Jazzem Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Niedzielę z Jazzem, która odbędzie się 20 stycznia 2013 roku, o godzinie 19.30 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński, którzy zagrają koncert zatytułowany KOLęDY POLSKIE. Wstęp 15 złotych. W imieniu organizatorów zapraszam na niedzielę z jazzem w Piasecznie.

GRAżYNA AUGUŚCIK I ANDRZEJ JAGODZIńSKI ZAGRAJ¡ KONCERT POLSKICH KOLęD - NIEDZIELA Z JAZZEM PIASECZNO

Grażyna Auguścik to polska wokalistka jazzowa. Śpiewa utwory nawiązujące do polskiej muzyki ludowej, muzyki latynoskiej i klezmerskiej. Uczyła się gry na gitarze w szkole muzycznej w Słupsku, później uczyła się śpiewu, kończąc m.in. w 1992 Berklee College of Music w Bostonie. Debiutowała jako wokalistka w 1977 na festiwalach piosenki w Toruniu i w Opolu (w 1979 zdobyła główną nagrodę w konkursie debiutów w Opolu). W 1981 zdobyła nagrodę na festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie oraz na festiwalu jazzu tradycyjnego Złota Tarka w Warszawie występując z zespołem Playing Family (późniejsza Swing Orchestra Cracow).

GRAżYNA AUGUŚCIK

W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, a także z takimi muzykami, jak np.: Jim Hall, Michael Brecker i Randy Brecker, John Medeski czy Patricia Barber. Od 1994 mieszka w Chicago. W 2002, 2003, 2004 i 2006 r. uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum Magazine. Nagrała 12 albumów, w tym dwa z Urszulą Dudziak. W Polsce występowała m.in. z The Cracow Klezmer Band w roku 2005, nagrała również z tą grupą dwa utwory na ich płytę Sanatorium pod Klepsydrą.

ANDRZEJ JAGODZIńSKI

Andrzej Jagodziński to polski pianista jazzowy. Skończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów dostał posadę waltornisty w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Jednocześnie zaczął jako pianista prowadzić trio jazzowe. Zgłosił się z nim na konkurs Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w 1979. Wygrał. Został tam dostrzeżony przez Henryka Majewskiego, który zaproponował Jagodzińskiemu współpracę, co stanowiło początek jego profesjonalnej kariery pianistycznej.Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection (zespół lat 80. w ankiecie czytelników Jazz Forum), Quintessence ("Birthday" – jazzowy album roku 1992), Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w "Czwartecie" Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest "Chopin" z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem "Małym" Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. Album ten zapoczątkował swoistą modę na jazzowe interpretacje muzyki Chopina, płyty o tej tematyce nagrali potem m.in. Krzysztof Herdzin i Leszek Możdżer. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival. W 2005 został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

GRAżYNA AUGUŚCIK I ANDRZEJ JAGODZIńSKI KONCERT POLSKIE KOLęDY - NIEDZIELA Z JAZZEM PIASECZNO
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno