Informacje7 kwietnia 2013, 00:00,

KOSOWO - Klub Podróżnika w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: KOSOVO - PODRÓż PONAD PODZIA£AMI. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z podróży po Kosovie. O podróży będzie opowiadał Andrzej Pasławski. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Wstęp wolny. Zapraszamy.

KOSOVO - PODRÓż PONAD PODZIA£AMI KLUB PODRÓżNIKA W PIASECZNIE

KOSOVO - PODRÓż PONAD PODZIA£AMI? Kosovo to najmłodsze państwo Europy, kraina zwana dawniej Dardanią, obecnie od 2008 roku Republika Kosova. Multietniczny kraj na styku wielu kultur, państwo o które nadal toczy się spór pomiędzy Serbami, a Kosowarami. Tu naocznie można przekonać się, iż bałkański lont tli się nieprzerwanie. Tu zobaczyć można kolebkę prawosławia i najstarsze zachowane cerkwie, illiryjskie stanowiska archeologiczne i najnowszą, krwią i okrucieństwem naznaczoną, historię tego narodu, historię epatującą działaniami wojowników UćK. A jednocześnie toczy się tam normalne życie gościnnych

KOSOWO

i przyjaznych ludzi, rzeczywistość, jakże odmienna od tej, jaką starają się kreować media i światowa opinia. To nie tylko polityka i martyrologia, to piękny kraj, wspaniałe góry, jaskinie, zabytkowe, wielokulturowe miasta. Ta prezentacja to efekt kilkukrotnych przejazdów przez Kosovo, od 2007 roku, a przede wszystkim ubiegłorocznej wyprawy, podczas której udało nam się zwiedzić niemalże wszystkie symboliczne miejsca tego państwa. Czy udało się wznieść ponad podziały? Nie do końca, lecz opowiem o Kosovie nie jako o siedzibie mafii, handlu bronią i kobietami. Postaram się pokazać ten kraj bezstronnie, jego walory przyrodnicze, ładunek historyczny, jako kraj bezpieczny, pod warunkiem, że przygotujemy się dobrze do jego penetrowania. Relacje z wypraw są na stronie: www.fotolandia4x4.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 kwietnia 2013, 00:00,

Bogumił Rzucidło spotkanie z Azją, Ameryką £acińską, Afryką i Oceanią w Pracach Małych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na spotkanie z czterema kontynentami: Azją, Ameryką £acińską, Afryką i Oceanią w opowieściach i slajdach, przedstawione przez podróżnika Bogumiła Rzucidło, które odbędzie się 10 kwietni 2013 roku o godz. 10.00 dla uczniów w Szkole Podstawowej w Pracach Małych. Towarzyszyć temu spotkaniu będzie pokaz eksponatów z całego świata: biżuterii, strojów narodowych, przedmiotów codziennego użytku.

BOGUMI£ RZUCID£O SPOTKANIE Z CZTEREMA KONTYNENTAMI AZJ¡, AMERYK¡ £ACIńSK¡, AFRYK¡ I OCEANI¡ W PRACACH MA£YCH

BOGUMI£ RZUCID£O to podróżnik i fotograf. W 1989 roku zrealizował pierwszą swoją podróż do Meksyku. W 1993 roku został członkiem Towarzystwa Eksploracyjnego w Warszawie. Do chwili obecnej zwiedził pół świata. Ma za sobą odbytą podróż dookoła świata, trzykrotnie lądem okrążył kulę ziemską. Od 2003 roku prezentuje zdjęcia z podroży na wystawach fotograficznych, wygłasza prelekcje podróżnicze połączone z pokazywaniem slajdów i eksponatów przywiezionych z różnych zakątków świata.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie