Informacje20 kwietnia 2012, 00:00,

Korsarz na Bajkowej Niedzieli w Stadninie Koni

Konstanciński Dom Kultury i Borowina Stadnina Koni serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na Bajkową Niedzielę, podczas której zaprezentowane zostanie przedstawienie: Korsarz. Spektakl, będzie można obejrzeć w niedzielę 22 kwietnia 2012 roku o godz. 14.00. Miejsce: Borowina Stadnina Koni przy ul. Topolowej 72. Wstęp wolny. Zapraszamy.

KORSARZ NA BAJKOWEJ NIEDZIELI W BOROWINIE

Korsarz historia Piratów poszukujących skarbów. Na swojej drodze spotykają wielką Ośmiornicę. Odkrywają też skarby i tajemnice Wyspy Katarów. Interaktywne przedstawienie z szantami i łodzią z wielkim pirackim żagle.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje21 kwietnia 2012, 00:00,

Grzegorz Rogala Quartet - Niedziela z Jazzem

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Niedzielę z Jazzem, która odbędzie się 22 kwietnia 2012 roku, o godzinie 18.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi Grzegorz Rogala Quartet feat Schmidt i Zilberman. Zaprezentowany zostanie materiał Inspired by Miles. Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszam ma Niedzielę z Jazzem.

GRZEGORZ ROGALA QUARTET NIEDZIELA JAZZOWA PIASECZNO

Grzegorz Rogala Quartet zagra w składzie: saksofon (Sagit Zilberman), kontrabas (Jakub Mielcarek), perkusja (Paweł Gębicki), fortepian (Witold Janiak), trąbka (Piotr Schmidt) puzon (Grzegorz Rogala). 20 lat temu legenda Milesa Davisa zaczęła żyć własnym życiem. Człowiek, który dziś miałby 85 lat, ciągle zachwyca młodzieńczym poszukiwaniem nowości - nowych współbrzmień i form, w których dźwięk jego trąbki jest NIEPOWTARZALNY i sygnuje historię jazzu od czasów be-bopu po Hip-Hop Jazz. Taką podróż przez kompozycje i style-klimaty, które kojarzymy z legendarnym trębaczem zaserwuje nam Kwintet "Inspired by Miles".

Zespół składa się z młodych muzyków, którzy swoją obecność na polskiej i europejskiej scenie jazzowej zaznaczyli ważnymi nagraniami i laurami na festiwalach. Koncert będzie próbą oddania tego co w muzyce Davisa najcenniejsze: szacunek dla przestrzeni muzycznej, oryginalność frazy i przekonanie, które buduje niesamowity nastrój koncertu graniczący z misterium ... od kontemplacji po ekstazę. Strona: www.rogala.art.pl/kwartet
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno