Informacje31 stycznia 2012, 00:00,

Koronka Klockowa wystawa prac z koronki Heleny Molskiej

Muzeum Regionalne w Piasecznie serdecznie zaprasza mieszkańców, na wystawę KORONKA KLOCKOWA Heleny Molskiej, której wernisaż odbędzie się 3 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym, przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawę prac wykonanych w technice koronki klockowej, należącej do najciekawszych i najtrudniejszych technik rękodzieła artystycznego, będzie można oglądać od 4 do 26 lutego 2012 roku. Zapraszamy!

KORONKA KLOCKOWA WYSTAWA PRAC HELENY MOLSKIEJ

Koronka klockowa należy do najciekawszych i najtrudniejszych technik rękodzieła artystycznego. Wykonywana jest przez splatanie ze sobą nici lnianych lub bawełnianych nawiniętych na specjalne szpulki zwane klockami. Wzór koronki klockowej, narysowany na kalce technicznej i usztywniony od spodu tekturą, jest przypięty szpilkami do wałka wypchanego trocinami. Istnieje wiele odmian koronek klockowych charakterystycznych dla różnych regionów świata. W zależności od rodzaju koronki do jej zrobienia używa się od kilku do ponad 100 par klocków.

HELENA MOLSKA

Helena Molska już w młodości interesowała się tkaniną artystyczną. Wówczas powstały jej pierwsze prace. W 1993 roku związała się z grupa plastyczną Communio Graphis w Górze Kalwarii. Wówczas po raz pierwszy wystawiła swoje prace. Dziś w swoim dorobku posiada 44 wystawy zbiorowe oraz 3 indywidualne. Na wystawach tych prezentowane były wszystkie rodzaje jej prac – malarstwo sztalugowe, makramy, gobeliny, koronki szydełkowe, frywolitkowe i klockowe. Helena Molska od wielu lat prowadzi także naukę tkactwa, makramy i koronki dla dzieci i młodzieży. Swoją wiedzę przekazała już ponad 100 wychowankom.

TYTU£
autor/źródło: Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Informacje31 stycznia 2012, 00:00,

Promocja Antologii Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Klub Poszukiwaczy Słowa serdecznie zapraszają mieszkańców na wieczór poetycki: Antologię Klubu Poszukiwaczy Słowa. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2012 roku o godz. 18.30 w Bibliotece Publicznej przy Kościuszki 49 w Piasecznie. Swoje wiersze zaprezentują: Elik Aimee, Paweł Artomiuk, Marian Cabalski, Maria Dominik, Magda Kaczmarczyk, Barbara Kamińska, Wojciech Letki, Andrzej Max, Martyna Miernecka, Czesława Ochman, Zbigniew Rułkowski, Katarzyna Soćko, Ryszard Sobieszczański, Zbigniew Świątek. Zapraszamy!

ANTOLOGIA KLUBU POSZUKIWACZY S£OWA
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno